22. prodajna razstava tujih knjig s svojo raznoliko ponudbo obiskovalca vodi skozi svet eksotičnih potovanj (v dežele, ki že dolgo veljajo za eksotične - npr. Kuba -, in dežele, ki jih zahodni svet bolj kot ne šele odkriva - npr. Romunija). Poleg tega pa že hiter prelet razstavljenih knjig opomni na pereče probleme današnjega sveta, recimo otroško pornografijo.
Širok speketer področij
Večina predstavljenih knjig je napisana v angleškem jeziku, a bolj natančno oko bo našlo tudi knjige v nemščini, francoščini, italijanščini in španščini. Poleg strokovne literature, ki zajema vse od področij prava, ekonomije, sociologije, politologije do filozofije, na svoj račun pridejo tudi vsi, ki jih zanimajo medicina, tehnične vede in seveda umetnost, leposlovje in jezikoslovje.
Že takoj ob vstopu na eni strani (morda kot opomnik na trenutno ekonomsko krizo?) stojijo police s knjigami ekonomske tematike, na drugi strani pa cel kot zavzema letošnja "dežela v gosteh" - Turčija. Predstavljena je skozi kulinaričen in turističen vidik, poudarek pa je na leposlovnih delih turških avtorjev, večinoma v angleških prevodih.
Slovenska polica
Le pet polic so si prislužili večinoma angleški prevodi slovenskega leposlovja, med katerimi so tudi: Kosovelov Zlati čoln, Jančarjev roman o baroku Katarina, pav in jezuit, Nekropola Borisa Pahorja, prevod poezije Borisa A. Novaka v ruskem jeziku, pa francoski izvod najnovejšega romana Brine Svit in drugi.
Razstava bo odprta vse do sobote med 9.00 in 20.00 v Veliki sprejemni dvorani Cankarjevega doma. Letos so za obiskovalce pripravili lestvice petih najboljših knjig po posameznih področjih (poiščite oznako Knjigarnar priporoča), vse knjige z razstave pa bo mogoče naročiti prek spletnega portala Mladinske knjige.
L. Š.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje