Owen King je namreč sin enega finančno najuspešnejših sodobnih pisateljev, kralja srhljivk Stephena Kinga. Očetove uspešnice pa sina očitno niso zasvojile, saj se je odločil za realistični slog pisanja, povsem osvobojen sprehodov v fantazijski svet temnih sil.
Ownova analiza Združenih državPrvi roman Owna Kinga We're All in This Together: A Novella and Stories govori o domnevni "ukradeni" zmagi na ameriških predsedniških volitvah leta 2000, propadu sindikalnega gibanja, borcu za neokrnjeno okolje in predsedniškem kandidatu Ralphu Naderju, krizi družine in o drugih dogodkih iz političnega življenja in stanja družbe v ZDA.
In čeprav je knjiga prvi Ownov roman, so kritiki priznali, da prepričani levičar ni zapadel v slepo kritiziranje ameriške politične elite, ampak mu je uspelo presenetiti z zgodbo, ki uspe prepričati tudi zahtevnega bralca. In za to je potreboval le 200 strani. Ravno zgoščen pripovedni slog je ena od odlik mladega Kinga, ki ga z očetom poleg odločitve za pisateljevanje povezuje še podobno zasebno življenje.
Kaj pravi oče?
Zanimivo pa bi bilo vedeti, kaj si o sinovem literarnem prvencu misli slavni oče. Roman Owna Kinga namreč pogosto primerjajo z družbenokritičnim pisateljem Jonathanom Franzenom, ki je pred približno dvajsetimi leti "bičal" gospodarsko politiko Ronalda Reagana, kritično ocenjeval proces globalizacije in "izumiranje" središč ameriških mest. Stephen King pa je še nedolgo nazaj ravno delo Jonathana Franzena označil kot pretiravanje in slepo podcenjevanje nekaterih akterjev v ameriškem javnem življenju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje