Idejo za izbiranje "vesoljske pesmi" je dalo britansko pesniško društvo, ki je tudi predlagalo osem kandidatov. Med njimi je v anketi izbiralo 1.000 ljudi z vsega sveta, najbolj pa jim je bila všeč pesem Adriana Mitchella Human Beings (Človeška bitja). Društvo zdaj išče načine, kako bi pesem poslali v vesolje in jo čez sto let spet vrnili na Zemljo. Dokler se ne domislijo primerne rešitve, bo razstavljena pred Nacionalnim vesoljskim centrom.
"Pesem za mir"Britanski pesnik, dramatik in nekdanji novinar, čigar pesem je prepričala največ anketirancev, je bil nad zmago navdušen. "Human Beings je pesem za mir. Pripoveduje o radosti biti človek, a to še ne pomeni, da je naperjena proti živalim ali vesoljskim bitjem. Ko jo bodo poslali v vesolje in jo bodo mogoče brali vesoljci, bi mi bilo res grozno, če bi ti mislili, da je proti alternativnim oblikam življenja," je ob razglasitvi povedal Mitchell.
Marsovska analiza Zemljanov
Predstavnik vesoljskega centra je zadovoljen, ker Človeška bitja bralce spominjajo, da smo vsi v bistvu enaki in da smo se vsi sposobni naučiti več o vesolju, ki nas obdaja. Eden izmed astronomov pa se je pošalil, da bo pesem Marsovcem ponudila zanimiv vpogled v človeško naravo, če jo bodo znali prevesti.
Dan za pesnike in občinstvo
Nacionalni dan poezije v Veliki Britaniji praznujejo od leta 1994, pesniško društvo, ki je dan predlagalo, pa je želelo z njim spodbuditi zanimanje za poezijo in ponuditi možnost nastopanja pesnikom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje