Delo Otrok džungle ponuja pogled s povsem drugega zornega kota. Foto: Učila International
Delo Otrok džungle ponuja pogled s povsem drugega zornega kota. Foto: Učila International
Corellijeva mandolina
Od mitologije do mednarodne politike. Foto: Učila International

Otrok džungle je življenjska zgodba Sabine Kuegler, ki je odraščala v džungli Zahodne Papue. Tja je prišla s starši, misijonarji evangeličanske vere, delo pa predstavlja tako pogled na življenje plemena Faju kot tudi pogled na zahodno kulturo, kot jo vidi nekdo, ki je odraščal v radikalno drugačnem okolju.

Kueglerjeva v svojem delu v lahkotnem slogu opisuje življenje s plemenom, njihove navade, naravo in živali, ki so jo določale vse do sedemnajstega leta, ko se je preselila v Evropo. Delo o Sabine Kuegler, ki danes živi v Hamburgu in vodi medijsko podjetje, je prevedla Maruša Mugerli.

Tudi o Juliju Cezarju in okupaciji Kefalonije
Imperator, Rimska vrata je prišel izpod peresa angleškega pisatelja Conna Igguldna. V romanu, ki ga je prevedla Katja Jeraj Valentinčič, je pozornost v prvi vrsti namenjena vojskovanju in političnim razmeram, v katerih se je oblikoval veliki vojskovodja. Drugi del Imperatorja bo izšel predvidoma spomladi.

Pod mednarodno uspešnico Corellijeva mandolina je podpisan Louis de Bernieres. Osnovna zgodba pa pripoveduje o ljubezenski vezi med mladim italijanskim častnikom in grškim dekletom v času italijanske okupacije grškega otoka Kefalonije med drugo svetovno vojno. Knjiga je ob svojem izidu leta 1994 sprožila vrsto polemik, saj avtor v njej na nenaklonjen način opisuje povojna dejanja grških partizanov. Correlijeva mandolina je polna epskih odstopanj o mednarodni politiki, v njej pa pomembno vlogo igra tudi starogrška mitologija, ki se prepleta s sodobnejšo zgodbo.