Prva predstavlja obdobje slovenske politične zgodovine med letoma 1860 in 1918, napisal pa jo je zgodovinar Igor Grdina.
Knjiga Slovenci med tradicijo in perspektivo podrobneje obravnava taborsko gibanje, spor med konzervativnimi staroslovenci in njihovimi naprednjaškimi tekmeci, epoho narodne sloge ter obdobje nazorske diferenciacije pred prvo svetovno vojno. Poudarek je še na dogodkih prve svetovne vojne, ki so vodili k ustanovitvi jugoslovanske države.
Druga, Demokracija v Evropi, pa je knjižna uspešnica Larryja Siedentopa - profesorja na Oxfordu - ki sproža razprave o glavnih vprašanjih evropskega političnega združevanja. Avtor - razočaran nad tem, da tako pomembna tema, kot je tema evropskega političnega združevanja, ne sproža javne debate - je poskušal v omenjeno knjigo to debato vzpodbutiti in prisiliti k razmisleku tako politike kot tudi akademike in civilno družbo.
Knjiga govori v jeziku provokacije, je na tiskovni konferenci povedal urednik knjige Blaž Ivanc in dodal, da je Siedentopova osrednja teza ta, da mora Evropa v okvirih razmisleka o vseevropski ustavi oblikovati novo in svojsko politično obliko, ki bo izhajala iz demokratične in svobodne družbene ureditve.
Gostovanje Larryja Siedentopa v Sloveniji
Larry Siedentop pa ob izidu knjige prihaja v Slovenijo, kjer bo med drugim predaval na mednarodnem forumu pravne fakultete in sodeloval na okrogli mizi o prihodnosti Evrope, ki bo 2. marca v avditoriju Centra Evrope.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje