Foto:
Foto:

Rupel v svojem novem delu opisuje najpomembnejše dogodke na slovenskem in svetovnem političnem prizorišču v zadnjih štirih letih. Delo, ki obsega 768 strani, je izšlo v nakladi 3.000 izvodov, spremno besedo pa je prispeval Borut Trekman.

Prvi vtis o knjigi da že njen obsežni podnaslov: Čudežna strašna leta v začetku 21. stoletja, od tujčeve pete do Beethovnove Devete, od SFRJ-ja do EU-ja in Nata; ko obrazi počasi, a zanesljivo stopajo iz temnega ozadja, ko se uresničujejo pred desetimi leti napovedane diskreditacije in likvidacije.

Tretje zunanjepolitično delo
Rupel je na predstavitvi dejal, da se v knjigi prek pripovedi o napetostih in razlikah ukvarja z obdobjem spopadanja s predmoderno politiko, opisuje pa dogajanja med leti 2001 in 2004. Gre za njegovo tretje delo o zunanji politiki.

Urednik Aleksander Zorn poudarja, da ima delo dve plati - gre za pripovedovanje slovenske zgodbe, obenem pa ima knjiga tudi dokumentarno vrednost, saj odpira vrsto vprašanj, s katerimi se ukvarjajo v Evropski uniji.

Pogovori z avtorjem
Ob izidu pri založbi pripravljajo tudi srečanja z avtorjem. Prvo bo jutri ob 18.00 v knjigarni Mladinske knjige v Mariboru, ko se bo z avtorjem pogovarjal Andrej Brvar, drugo pa v petek v ljubljanski knjigarni Konzorcij, ko bo pogovor vodil Danilo Slivnik.