Kustosinja Muzeja novejše zgodovine Slovenije je ekipo vodila pri urejanju slavnostnega zbornika, ki zajema obdobje med letoma 1990 in 1992. Pogled na ključno obdobje oblikovanja slovenske države je interdisciplinaren, prikazuje pa politične razmere v Sloveniji, Evropi in ZDA, politično in vojaško obdeluje vojno za Slovenijo, prinaša pa tudi analizo političnega, idejnega in kulturnega položaja okoli leta 1990.
Osamosvojitev tudi z novinarskega vidika
Knjigo dopolnjuje tudi vrsta ključnih dokumentov, med katerimi so temeljna ustavna listina, deklaracije, resolucije, sklepi, odloki, pisma, govori ter podatki o sestavi političnega vodstva in parlamenta in več kot 400 fotografij s spremnim besedilom. Zbornik dopolnjujejo izjave udeležencev vojne za Slovenijo, tudi tedanjih vojaških poveljnikov, izčrpna bibilografija o osamosvajanju in imensko kazalo. Posamezna obdobja slovenske osamosvojitve so za zbornik prispevali tudi Dimitrij Rupel, Rosvita Pesek, Anton Bukovnik, Tomaž Kladnik in Viktor Blažič.
336 strani obsegajočo izdajo je oblikovala Mojca Turk, izdala in založila pa sta jo Muzej novejše zgodovine Slovenije in založba Nova revija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje