Politična satira v treh dejanjih, ki so na prvi pogled samostojne enote, predstavlja različne segmente sodobne družbe. Vsem trem ni skupno samo ime skrivnostneža, temveč tudi fenomen manipulacije z ljudmi, njihovimi zaznavami, resničnostjo. Povezani, a slabo organizirani obstranci, tekmovalni filmski kreativci in odmaknjeni vplivneži tako disfunkcionalno komunicirajo, da postane trpkost problematike absurdno komična.

V prvem delu se pet aktivistov ne more ničesar dogovoriti, niti kaj pomeni George Kaplan – ali se tako imenuje njihov kolektiv, vsak član, projekt, operacija, orožje ... V drugem delu so izbrani uspešni scenaristi, ki predstavljajo ideje za naročeno filmsko zgodbo, v kateri naj nastopa George Kaplan. V tretjem delu pa razprava poteka o najbolj pereči politični težavi – George Kaplan namreč predstavlja veliko nevarnost, čeprav (še) ni jasno, kaj ta nevarnost sploh je.

"Ob branju igre se odpirajo številna vprašanja, kot so kakšna je razlika med realnostjo in fikcijo, kakšna je vloga umetnosti v sodobni družbi in v kolikšni meri je mogoče z njo vplivati na zavest družbe," je na novinarski konferenci pojasnil srbski režiser.

Igralci so poudarili, da je bil študij predstave, med drugim tudi zaradi razmeroma kratkega roka, izjemno težaven. "Lahko bi rekel, da smo opravili trikratno delo. Po navadi se igralec ukvarja z enim konceptom, eno predstavo, tukaj pa smo delali, kot da bi ustvarjali tri različne predstave s tremi različnimi koncepti in tremi različnimi estetikami," je o predstavi povedal igralec Andrej Zalesjak.

Poleg njega v predstavi igrajo še Medea Novak, Tina Skvarča k. g., Jure Kopušar in Lara Fortuna, na videoposnetku pa igrata še Đorđe Nešović in Peter Harl. Poleg režiserja prihaja iz Srbije tudi dramaturginja Isidora Milosavljević, prevod je delo Suzane Koncut, za sceno in oblikovanja videa je poskrbel Danijel Modrej, kostumi so delo Marije Marković Milojev, glasbo pa je prispeval Goran Krmac.