V pogovoru za medije sta dejala, da ju najbolj razjezi, ker si mnogi o kontroverznem muzikalu že vnaprej izoblikujejo mnenje, ne da bi predstavo sploh videli. Trenutno se še dogovarjajo o tem, da bi muzikal, katerega zgodba temelji na oddaji Jerryja Springerja, prikazali tudi v New Yorku, vendar pa naj bi bile možnosti za to zaradi pritiskov krščanskih lobističnih skupin zelo majhne.
Nevarne pasti cenzure
Avtorja opozarjata na to, da cenzura grozi, da bo popolnoma zadušila umetniško ustvarjalnost. Poleg negotove usode gostovanja na broadwayskih deskah pa so pred kratkim preložili tudi turnejo predstave po britanskem podeželju. Predstavitev se je zgodila zato, ker je približno tretjina predvidenih prizorišč predstavo zaradi strahu pred protesti odpovedala.
Muzikal se sicer lahko pohvali z vrsto nagrad in odličnimi kritikami. Razburkal je londonski West End, njegovo predvajanje na BBC-ju pa je sprožilo celo vrsto protestov in na BBC-ju postavilo absolutni rekord v prejetih pritožbah.
Kaj moti protestnike?
Med prizori muzikala, ki je povzročil toliko vroče krvi, med drugim gledalci lahko vidijo tudi fetišista plenic, ki to 'slabost' prizna svoji ljubezni, kukluksklanovci na odru plešejo step, Jezus in hudič pa se zapleteta v besedni dvoboj, prežet s kletvicami.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje