Katarina Klančnik Kocutar. Foto: Radio Maribor/Boštjan Lah
Katarina Klančnik Kocutar. Foto: Radio Maribor/Boštjan Lah

Po poročanju Večera je Katarina Klančnik Kocutar, ki ji do izteka tretjega petletnega mandata manjka še leto in pol, mandat skrajšala iz osebnih razlogov. "Odločitev ni bila podana v afektu niti iz političnih ali kakšnih drugih podobnih razlogov. Tu so leta, zdravje, napori, utrujenost. Nihče me ni preganjal," je povedala za časopis.

K odločitvi za odstop Klančnik Kocutar je pripomoglo tudi to, da se je v gledališču sprostilo njeno prejšnje delovno mesto dramaturginje. Tanja Lužar, ki je bila v LGM-u zaposlena osem let, je od 1. februarja zaposlena v SNG-ju Maribor, kjer se je pred kratkim upokojil dramaturg in režiser Vili Ravnjak. Na razpis se je prijavila zaradi želje po spremembi.

Katarina Klančnik Kocutar je odstopno izjavo podala na zadnji seji sveta zavoda 31. januarja. Zdaj ji teče 60-dnevni odpovedni rok, v naslednjih dneh pa naj bi bil objavljen razpis za novega direktorja LGM-a.

Lutkovno gledališče Maribor. Foto: Boštjan Lah/Lutkovno gledališče Maribor
Lutkovno gledališče Maribor. Foto: Boštjan Lah/Lutkovno gledališče Maribor

Lutkovno gledališče Maribor deluje kot javni zavod Mestne občine Maribor. Kot drugo profesionalno lutkovno gledališče v Sloveniji je bilo ustanovljeno 8. decembra 1973 z združitvijo dveh ljubiteljskih lutkovnih gledališč v mestu. Skupno ima v svojem arhivu okoli 240 lutkovnih predstav. Od jeseni 2010 deluje v prenovljeni stavbi minoritskega samostana na Lentu, kjer je v zadnjih letih nastala tudi Kulturna četrt Minoriti.