Idejni oče produkcije je nemški filmski režiser Bernard Eichinger, ki je zgodbo o legendarnem vitezu Parsifalu postavil v sodobni New York. Poleg divjih pankerjev so glavne posebnosti postavitve obilica ognjenih zubljev in podirajoče se stavbe, ki naj bi ustvarile tesnobno ozračje 11. septembra.
Hollywood v operiEichingerjeva opera občinstva v berlinski državni operi ni navdušila. Ob koncu predstave namreč ni bilo sledi navdušenega aplavza; odmevali so le žvižgi in klici: "To je provincialno gledališče." Kljub slabemu odzivu občinstva pa vodstvo berlinske državne opere predstave še ne bo umaknilo s programa.
Iz ust gledalcev je bilo slišati predvsem očitke, da je Eichinger opero okužil z virusom hollywoodske bombastičnosti, ki nima kaj iskati v operi.
Dvom v uspeh
Tveganosti projekta se je zavedal tudi Bernard Eichinger sam. V času nastajanja predstave je v pogovoru za nemški Netzeitung izjavil, da ga je bilo že od samega začetka strah, kako se bo naloge lotil in še bolj, kako bo opero sprejelo občinstvo.
Naj Eichinger ostane kar pri filmu?
Sodobni Parsifal je prvi pohod Bernarda Eichingerja v svet opere. Do sedaj se je posvečal predvsem filmskemu mediju in lani doživel največji uspeh svoje kariere. Kot režiser se je podpisal pod nemški film Propad, ki opisuje zadnje dni Hitlerjevega življenja in ki je bil nominiran za oskarja za najboljši tujejezični film.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje