V piranski galeriji Meduza 2 je na ogled razstava Nataše Kokol, umetnice, ki se ukvarja z oblikovanjem gline. Kokolova na postavitvi Fructus Ignis obiskovalce nagovarja s skupino 33 ženskih figur.
Vsaka od njih je svet zase, s svojo življenjsko zgodbo, figure pa nosijo tudi del življenjske zgodbe umetnice - nekatere glavo nosijo visoko dvignjeno, druge pa pogled trdno usmerjajo le na svojo pot. Po nekaj letih raziskovanja izdelkov uporabne in estetske vrednosti v stari japonski tehniki, ki se imenuje raku, tokratna razstava Kokolove torej opazovalca odpelje v svet figuralike.
Občutek za detajle in celostno podobo
Figure so nastale z visokotemperaturnim žganjem grobe šamotne gline, ki je bila kasneje premazana z manganovim oksidom in ponekod glazirana. Nataša Kokol se je s figuraliko pred leti že ukvarjala, "tokrat pa je začutila potrebo, da za trenutek izstopi iz stroge keramične forme rakuja in figure iz preteklosti poglobi in nadgradi," je razstavi na pot zapisala Jasna Kocuvan, ki je poudarila tudi prefinjeni občutek avtorice pri oblikovanju detajlov in celostne podobe.
33-letna Ptujčanka Nataša Kokol je končala Pravno fakulteto, med letoma 2000 in 2003 pa je spoznavala keramiko in kiparstvo na Šoli uporabnih umetnosti Famul Stuart v Ljubljani. Diplomirala je na temo prvobitnih načinov žganja. Od leta 2002 je sodelovala na več samostojnih in skupinskih razstavah - lani je svoja dela predstavljala na samostojni razstavi v Novem mestu ter na skupinski razstavi Društva keramikov in lončarjev v ljubljanski mesti hiši.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje