Razstava je posvečena svetu znanosti in raziskav oziroma "čisti znanosti", v kateri Evropski center za jedrske raziskave (Cern) s svojim globalnim znanstvenim projektom, Velikim hadronskim trkalnikom (LHC), predstavlja vrhunec na področju fizike osnovnih delcev. S svojimi 10.000 raziskovalci in spremljajočim osebjem iz 80 držav ter letnim proračunom v višini milijarde frankov (907 milijonov evrov) je namreč ekvivalenten manjšemu mestu in je hkrati eden največjih raziskovalnih centrov na svetu.
Toda Cern ne pomeni le raziskovanja hipotetičnega Higgsovega bozona, s katerim bi lahko razložili maso, je tudi sinonim za dosežke, kot je svetovni splet, ki je močno vplival na družbo. Cern ni le mesto za nova dognanja v znanosti in raziskavah osnovnih delcev, ampak predvsem mesto za nove paradigme in nove ideje, so zapisali na spletni strani Ars Electronice.
"Umetnost in znanost sta neločljivo povezana. Vsaka na svoj način raziskuje naš obstoj, kaj je človeško in kje je naše mesto v vesolju," pravi direktor Cerna general Rolf Heuer.
Origin - how it all begins (Izvor - kako se je vse začelo) bo tako naslov letošnjega festivala Ars Electronica, ki bo posvečen Cernu in bo potekal od 31. avgusta do 6. septembra. Festival, ki spaja umetnost in tehnologijo, letos predstavlja tudi prvo edicijo Festivala za prihodnjo generacijo - Ustvari svoj svet, za katerega lahko otroci in mladi prispevajo svoje vizije prihodnosti.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje