Avtorski dogodki bodo razpršeni po različnih galerijskih in javnih prostorih po Ljubljani, osrednje prizorišče dogajanja pa bo Kino Šiška, kjer so danes popoldne pregledno razstavo delujočih avtorjev že odprli.
Na letošnjem bienalu se predstavlja dvajset izbranih slovenskih avtorjev z neodvisno ilustracijsko produkcijo, ki nastaja zunaj ustaljenih publicističnih okvirov in je zato v okviru obstoječih bienalov mnogokrat prezrta. Gre torej za ilustracijo, ki ni ujeta zgolj v parametre knjižne ali založniške ilustracije, temveč se povezuje praktično z vsemi mediji sodobnih likovnih praks; je eksperimentalna in se pojavlja v različnih medijih, animaciji, stripu, oblikovalstvu, slikarstvu itn.
Svež pristop v načinu selekcije
Sodelujoči avtorji v naslednjem bienalu "dedujejo" selektorstvo, pri čemer lahko vsak od njih k sodelovanju povabi novega avtorja po lastni izbiri. Isti avtorji pri naslednjem bienalu ne morejo sodelovati. Kakovost produkcije tako samostojno sooblikuje neodvisna ilustracijska stroka, torej avtorji sami in ne institucije oziroma založbe.
Imena v žarišču letošnjega bienala so: Ada Hamza, Aljaž Košir - Fejzo, Branislav Milošević, Dani Kavaš, David Kassl, Dominik Mahnič, Grega Lož, Igor Hofbauer, Katarina Vladimirov Young, Luka Uršič, Mark Požleb, Martina Lajtner, Matija Kocbek, Metoda Postolski Košir, Miha Vrhunc, Milanka Fabjančič, Mina Arko, Nina Urh, Rok Klemenčič, Rone 84, Teja Kleč, Zvonko Čoh, Žiga Tomori, Chris Seddon ...
Med bienalom se bo zvrstilo več kot 14 dogodkov, razstav in umetniških intervencij. Začetek bienala bosta označila dva avtorska dogodka in sicer razstava White Space Conflict Aljaža Koširja - Fejza (12. oktobra ob 21.00 v lokalu Bi-ko-fe) in razstava V gozdu je svetlo, v gozdu je svetloba Dominika Mahniča (v razstavnem prostoru Zaklonišče 2 v Parku slovenske reformacije).
Vsak dobi svojih 15 minut
Kino Šiška bo poleg pregledne razstave avtorjev gosti tudi Jam Session gostujočih avtorjev in poseben dvodnevni dogodek 15' slave, na katerem se bodo predstavili različni ustvarjalci, ki danes tako ali drugače narekujejo smernice na področju slovenske vizualne kulture.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje