Vizualni in besedilni del razstave vas bo ob ogledu ponesel v neko drugo časovno in prostorsko dimenzijo, v kateri boste spoznali ozadje čarobnega procesa ustvarjanja animiranega filma in neizmerno kreativno moč njegovih ustvarjalcev, pravijo v muzeju.
Razstava bo postregla tudi z repliko klasičnega studia animiranega filma; v njem bodo obiskovalci dobili enkratno možnost vpogleda v tehnološki proces nastajanja animacije skozi vse faze ustvarjanja, od pisanja scenarija do barvanja, skladanja glasbe in končne montaže, vključno s produkcijo in distribucijo. Razstavo Folimage – od začetkov so odprli v Slovenskem etnografskem muzeju. Na ogled bo do 21. decembra.
Za šolske skupine bodo v času razstave v Slovenskem etnografskem muzeju organizirane tudi delavnice animiranega filma in posebne filmske projekcije. Tako želijo približati del francoske kulture tudi slovenskim šolarjem.
Kot piše na spletni strani studia Folimage, je pri njih "mogoče skoraj vse". Opisujejo se kot čaroben kraj, ki je nastal po zaslugi volje, talenta in domišljije okrog sto umetnikov in tehnikov. Folimage je "tovarna, polna drznih zamisli, tub barve, razumskih računalnikov, navadnih svinčnikov, šilčkov, light-boxov, prijaznih kamer, likov iz plastelina, majhnih nežnih in iskrenih gibov, ton smeha, veliko podpore, veliko izzivov in veliko tega, v kar se je lahko zaljubiti".
Njihovo ime je prepoznavno po vsem svetu in je, kot še piše na spletni strani, sinonim za odločnost in kakovostne filme, in to že skoraj 20 let. Pod okriljem podjetja, s sedežem v kraju Bourg-lès-Valence v departmaju Drôme, deluje tudi šola animacije, La Poudrière.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje