Zaradi prenove muzeja, ki ima po njem ime, bo Pergamonski oltar predvidoma kar tri leta nedostopen javnosti. Prenova muzeja je sicer načrtovana v več fazah in naj bi potekala od oktobra letos pa vse do leta 2019.
Pripravljalna restavratorska dela naj bi se v Pergamonski dvorani pričela maja 2014, javnost pa do Pergamonskega oltarja ne bo imela več dostopa od oktobra.
Nemški arheologi so dele Pergamonskega oltarja na tleh današnje Turčije izkopali med letoma 1878 in 1886 in jih na podlagi sporazuma med nemško vlado in Otomanskim cesarstvom prepeljali v Berlin. Njegova rekonstrukcija je trajala do leta 1902.
Bogastva, ki so jih po svetu nabrali Nemci
Pergamonski muzej je eden najbolj obiskanih svetovnih muzejev. Na leto našteje več kot milijon obiskovalcev (lani jih je bilo 1,3 milijona), pohvali pa se lahko z eno največjih zbirk antične umetnosti na svetu.
Med največjimi dragocenostmi muzeja - sama stavba je bila zgrajena med letoma 1912 in 1930 so še ploščice s tako imenovane babilonske Paradne ceste in Ištarinih vrat iz obdobja Nebukadnezarja (604-562 p.n.št.) ter 1800 let stara rimska vrata iz Mileta.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje