Postavitev, ki jo bodo odprli danes ob 20.00, pridobiva v nekaterih segmentih karakteristike računalniške igre, obiskovalca pa popelje v aktivno predstavljanje krhkosti ekosistema.
Gledalec bo lahko s pomočjo interaktivnega vmesnika spreminjal okoljske faktorje in tako sodoločal dogajanje. V instalacijo ne bo vstopal zgolj kot obstranski opazovalec, ampak kot eden glavnih virov okoljskih motenj. Vzpostavitev take situacije, ki gledalcu omogoča kritično refleksijo lastnega vpliva na stabilnost oziroma nestabilnost ekosistemov, je osnovni namen projekta Futuro Autopoiesis. Šebjaničeva je projekt zasnovala s poznavalcem novih tehnologij in programerjem Luko Frelihom.
Šebjaničeva, za katero je značilno mreženje, ki sega od ustvarjanja projektov z drugimi umetniki do sodelovanja s strokovnjaki iz drugih disciplin, predstavlja svoja dela samostojno, na skupinskih razstavah in festivalih doma in v tujini. Leta 2008 je v sodelovanju s Frelihom nastala tudi interaktivna instalacija Pufinacija, ki tematizira odnos do sobivajočih kot pomemben del lastnega preživetja posameznika.
Umetnica je študirala na Oddelku za kiparstvo na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani. Končala je tudi študij na Famul Stuart šoli uporabnih umetnosti v Ljubljani in se v letih 2005/2006 strokovno izpopolnjevala na Valand School of Fine Arts v Gotheburgu na Švedskem. Živi in dela v Ljubljani.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje