Spletna stran Google Art Project obiskovalcem svojega virtualnega muzeja približa več kot tisoč platen 486 umetnikov, jih popelje na virtualne obhode posameznih galerij in jim umetnine približa tako zelo, da lahko občudujejo poteze čopičev velikih mojstrov.
Evropske zbirke še vedno najzanimivejše
Ob tem je treba omeniti, da nove Googlove tehnologije pod drobnogled jemljejo predvsem stare mojstre s stare celine. Od sedemnajstih muzejev, ki pri projektu sodelujejo, jih je kar 13 iz Evrope (med njimi so seveda Versailles, londonska Narodna Galerija, Ermitaž, amsterdamski Rijksmuseum, madridski Museo Reina Sofia in drugi), čisto noben pa iz Googlove "rodne" Kalifornije.
No, v njihov zagovor - menda so k sodelovanju povabili Fine Arts Museums v San Franciscu, a so jih ti "zaradi težav s koordiniranjem urnikov" morali zavrniti. ZDA v Googlovem projektu tako zastopajo newyorški Metropolitanski muzej umetnosti, Muzej moderne umetnosti in zbirka Frick ter washingtonska galerija Smithsonian’s Freer.
Projektov digitalizacije je kot gob po dežju
Množica muzejev po vsem svetu si je v zadnjih letih zadala nalogo svoje največje zaklade na svojih spletnih straneh ponuditi tudi v virtualni obliki. Izjemna povečava, ki jo ponuja Googlov projekt, je na voljo za po eno umetnino iz vsakega muzeja. Pozneje naj bi se projektu pridružilo še več galerij, vendar pri Googlu za zdaj še niso povedali, kateri ali kdaj naj bi to bili.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje