Projekt dvojca son:DA, ki sta ga umetnika predstavila letos na Miartu. Foto:
Projekt dvojca son:DA, ki sta ga umetnika predstavila letos na Miartu. Foto:
Pogled v projekt Male Kline in Maje Delak za Mesto žensk
V Neaplju plesno umetnost zastopa Mala Kline. Foto: Mesto žensk

Dogodek ne bo minil brez slovenske udeležbe, saj našo državo na bienalu zastopa deset ustvarjalcev oziroma umetniških skupin. To so tandem son:DA (slikarstvo), Martin Bäbler (fotografija), Mladen Stropnik (videoumetnost), MEM-couture (moda), Rahela Jurčevič, Miha Ciglar (oba performans), Žiga Testen (grafično oblikovanje), Silvia Plavša (kiparstvo), Mala Kline (ples) in skupina Sphericube (glasba).

Raziskovanje strasti
Tema bienala je strast, o njej pa bodo prek uporabe različnih umetniških izraznih sredstev razmišljali umetniki iz več kot 25 držav. Strast je tema, ki si jo lahko razlagamo v množici različnih, a povezanih pomenov, od pretiravanja in skrajnosti do prekoračitve. Organizatorji so se odločili, da bodo znotraj obravnavane teme uvedli še pet vsebinskih sklopov, ki prikazujejo drugačne vidike tega čustva. Ustvarjalci se bodo tako opredeljevali znotraj sklopov, ki predstavljajo skušnjavo (strastna spodbuda), ideale (strastna sublimacija), konflikte (trk strasti), komunikacijo (izmenjava strasti) in strah (druga stran strasti).

Sodelujoče umetnike in kolektive je prek javnega razpisa izbralo društvo Škuc, ki je nacionalni koordinator za bienale mladih, sprejeli pa so ga tudi v mednarodni komite bienala in združenje bienala. Prvi tovrstni bienale so organizirali leta 1994 v Barceloni, našim logom pa je bil najbližje leta 2001, ko so ga gostili v Sarajevu.