Značilnost predmetov na razstavi pod znamko EkoRešitve 2. Oblikovanje vsakdana je, da so nastali kot plod srečevanja obrtniške tradicije z industrijsko in da so njihovi avtorji, znani italijanski oblikovalci, pri njihovem snovanju in pri načrtovanju njihove uporabe zasledovali ekološki in trajnostni vidik.
Kako sodobna realnost vpliva na oblikovanje?
Oblikovanje v Italiji dandanes predstavlja neprekinjeno nit z obrtniško tradicijo Made in Italy in je na novo opredeljeno skozi gledišče serijske proizvodnje, ki jamči široko distribucijo izdelkov in pomenljive vložke v raziskovanje, še posebno v materiale in tehnologijo. Gre za realizacijo oblikovnega ideala, tipičnega za kulturne paradigme italijanskega "know-howa".
Snovanje izdelkov v skladu z okoljem
"Trajnostno oblikovanje" je postalo v sodobnem mednarodnem kontekstu razširjeno in je zanimiv predmet razprav. Zaznamuje ga snovanje izdelkov v skladu z okoljem, v katerem živimo, njegov namen pa je z uporabo obnovljivih virov, materialov in proizvodnih procesov zmanjšati negativen vpliv industrijske proizvodnje.
Razstava EkoRešitve 2. ponuja visokokakovostne in izjemno privlačne eksponate: prototipe svetilk Renza Piana, merilce ekotrajnosti, ki nosijo podpis Giorgia Di Tullia, vitrino za sladoled Makia Hasuika & Co., grelno telo Stefana Ragainija in Giorgia Di Tullia, Lotus Giancarla Zeme, klop Alessandra Lenarde, mizo Tavolo riccio Artura Montanellija, motor Elettra Marca Nuccitellija ...
Kustosa zbirke Collezione Farnesina Design in razstave v Slovenskem etnografskem muzeju sta Renza Fornaroli in Angelo Capasso. Ob njej je izšel tudi nov katalog Zbirke Farnesina Design s slovenskim prevodom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje