Sladki dnevi se bodo začeli drevi z odprtjem razstave čebeljih pridelkov v pravljičnih postavitvah, osrednji dogodek pa so Dnevi medu, ki bodo med drugim ponudili predavanja o ekološkem čebelarstvu, čebelah v slovenski ljudski dediščini in o knjižni zbirki Čebelica, ki jo je urejala Kristina Brenkova.
Ekološko čebelarstvo in knjige o medu
Naslovna tema letošnjega prodajno-izobraževalnega sejma Dnevi medu bodo Medene pravljice, je povedala organizatorka Malči Božnar iz Hiše medu Božnar. V graščini bodo postavili bralni kotiček in mladim obiskovalcem vsak dan prebirali pravljice.
V sodelovanju z Osnovno šolo Polhov Gradec in Pionirsko - centrom za mladinsko književnost in knjižničarstvo Mestne knjižnice Ljubljana bodo pripravili predstavitev zbirke Čebelica, katere prva urednica je leta 1953 postala pisateljica in prevajalka Kristina Brenkova (1911-2009).
O čebelah v slovenski ljudski dediščini bo predavala zbirateljica ljudskega izročila in etnološke dediščine Dušica Kunaver. Nekatere založbe bodo razstavile in prodajale knjige na temo medu in čebel s poudarkom na medenih pravljicah, Mitja Zupančič s Kmetijsko-gozdarske zbornice Slovenije pa bo predaval o ekološkem kmetijstvu in čebelarstvu.
Z grofom Blagajem v preteklost
Prodajno-izobraževalni sejem od leta 2002 poteka bienalno, po besedah Božnarjeve je leta 2010 pritegnil več kot 2000 obiskovalcev. Med sejmom bo vse dni odprta tudi Knjižnica pod krošnjami. Do konca avgusta oziroma začetka septembra bo odprta še ob koncih tedna.
V graščini sta tudi Muzej pošte in telekomunikacij in Krajevni muzej. Med sejmom Dnevi medu bo oba muzeja mogoče obiskati brezplačno. Javni zavod Polhograjska graščina ob prijavah v graščini pripravlja tudi srečanja Čaj z grofom Blagajem, na katerih lahko obiskovalci vstopijo v preteklost. Grof Blagaj in njegova žena Antonija vsak petek ob 15.30 gostom ob klepetu v salonu ponudita skodelici zeliščnega čaja, kraljevski kruh z okusi slovenskega medu in vrtnični liker.
V tednu po 14. avgustu bodo v graščini odprli razstavo ob 70. letnici postavitve meje, ki je občino Dobrova - Polhov Gradec razdelila med dva okupatorja, Nemce in Italijane, kar je spremenilo in otežilo življenje ljudi ob meji. Ob tej priložnosti bo izšla tudi zloženka.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje