Projekt, katerega celotno vrednost ocenjujejo na 1,5 milijona evrov, v največji meri financira občina iz lastnega proračuna, saj so od ministrstva za kulturo v letu 2011 dobili le 350 tisoč evrov sredstev.
Visoke zahteve po estetiki
Zaključek zahtevne prenove se je po pojasnilih piranske občine podaljšal zaradi izjemnosti objekta. Sledilo bo še opremljanje objekta in priprava otvoritvene razstave predvidoma v pomladnih mesecih. "V začetku izvajanja del smo naleteli na zahtevne geomehanske razmere močno razpokanega objekta neposredno ob Tartinijevem trgu, nekdanjem mandraču, ki smo jih uspešno rešili z ojačitvijo temeljnih tal. Veliko potrpežljivosti in časa so vzela restavratorska dela na kamnitih fasadnih elementih ter štukature," na piranski občini razlagajo zamudo pri prenovi galerije, ki naj bi se po prvotnih načrtih končala 15. oktobra, kasneje pa so rok prestavili na konec minulega leta.
Poleg zahtevnosti same rekonstrukcije, ki zahteva usklajevanje strokovnjakov različnih strok, pa gre tudi za realizacijo avtorskega projekta Borisa Podrecce. "Vsak, še tako majhen detajl je namreč skrbno načrtovan in premišljen, z visokimi zahtevami po estetiki. Veliko krat so rešitve detajlov unikatne, posebej izdelane in uporabljene prav posebej za ta objekt, kar pa na žalost podaljšuje rok same izvedbe," dodajajo na občini. Tako so na primer posebej za ta objekt izdelali serijo krivljenih korcev, ki so jih položili na ločno strešno konstrukcijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje