Omenjeni muzej, sicer eden največjih na svetu, je razglasil, da je omenjeno slikarijo v velikosti zgolj A4-formata kupil za kar 25 milijonov britanskih funtov. Kljub temu pa strokovnjaki namigujejo, da je dejanska cena dosegla celo višave 45-50 milijonov britanske valute. Prejšnji lastnik Madone pa je želel ostati anonimen.
Zob časa ni načel zlataDelo italijanskega renesančnega mojstra naj bi nastalo pred približno 700 leti, kljub temu pa je izredno dobro ohranjeno. Pri ustvarjanju Madone se je Buoninsegna poslužil tehnike tempere in lepljenja zlatih lističev na leseno podlago.
Čeprav dokaj neznan, je zelo dragocen
Čeprav Buoninsegna ne dosega slovesa nekaterih drugih italijanskih umetnikov renesanse, pa so dela te zvezde likovnega ustvarjanja zgodnje renesanse med poznavalci izredno cenjena, zaradi redkosti pa na trgu umetnin dosegajo izredno visoke cene.
Delčki oltarja, razkropljeni po svetu
Neitalijanski muzeji, ki se lahko pohvalijo z deli Duccia di Buoninsegne, običajno hranijo le delčke znamenitega oltarja Maesta, katerega glavni del hrani ustanova Museum dell'Opera del Duomo v Sieni. To tudi pojasnjuje pripravljenost vodstva metropolitanskega muzeja, da se poda v posel, ki je potekal prek posredovanja znamenite londonske avkcijske hiše Christie's.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje