Predstavljene so različne zvrsti umetnosti, od videa, fotografij, tiskovin in pletenin do slik, kipov in risb ter performansov. Postavitev bodo uvedla dela iz sedemdesetih let, ko je sočasno s preostalimi svetovnimi feminističnimi umetnostmi nastala tudi slovenska.
Eno takšnih prvih del je skulptura Ženske prihajajo!, ki jo je ustvarila Duba Sambolec in je dolgo časa veljala za izgubljeno, a jo je leta 2009 avtorica znova odkrila, je mogoče izvedeti na spletni strani Centra in Galerije P74, kjer je razstava na ogled.
Izbrana dela se dotikajo številnih problematik in tem od feministično-lezbičnega konteksta, ženskega užitka, emancipacije, družbeno predpisanih politik spola, politike dela, spolne identifikacije, spolnih stereotipov do množičnih medijev.
S svojimi deli so na razstavi Feministična umetnost v Sloveniji zastopani Martina Bastarda, Saša Bezjak, Andreja Gomišček, Meta Krese, Aprilija Lužar, Tadej Pogačar, Marija Mojca Pungerčar, Duba Sambolec, Zvonka Simčič, Nataša Skušek, Maja Slavec, Alenka Spacal, Urša Vidic in Lana Zdravković.
Ob razstavi v Centru in Galeriji P74 napovedujejo tudi pogovor avtorice razstave Ane Grobler z umetnostno zgodovinarko Barbaro Sterle Vurnik in Tanjo Mastnak, raziskovalko na oddelku za zgodovinsko antropologijo likovnega na Fakulteti za podiplomski humanistični študij v Ljubljani.
Pred izidom je tudi publikacija Ane Grobler Feministična umetnost v Sloveniji, vplivi ženskih skupin, gibanj in družbenega okolja, ki jo izdaja Znanstveno raziskovalni inštitut ALUO v Ljubljani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje