Strokovnjaki v Beogradu so namreč dokazali, da je slika ponaredek Rembrandtove slike, ne original, njen izvor pa ostaja neznan. Tatovi tako v roke niso dobili dela, vrednega okoli 3,6 milijona evrov, ampak le 2.000 do 40.000 evrov, ocenjuje umetnostni zgodovinar Nikola Kusovac. Izvirnik dela visi v tirolskem Pokrajinskem muzeju, znani pa sta vsaj še dve kopiji iz Nemčije. Ob novici se je pojavil tudi dvom o pristnosti drugega od štirih ukradenih del, ki naj bi ga naslikal Peter P. Rubens.
Odvetniki so odkrili resnicoOboroženi roparji so štiri slike odnesli v nedeljo, tokrat pa je bila domnevno Rembrandova slika ukradena že drugič. Prvič so jo ukradli že v 90. letih prejšnjega stoletja, a so jo nato odkrili v Novem Sadu. Proti tatu so leta 1993 vložili obtožbo in je bil tudi obsojen, da pa bi mu zmanjšali kazen, so se njegovi odvetniki pritožili in sprožili vprašanje, ali je slika sploh izvirnik. Vprašali so v Rembrandtov muzej v Haagu in izvedeli, da izvirnik visi v Innsbrucku. Kopija iz Novega Sada ni bila niti verificirana, znani pa sta še vsaj dve kopiji iz Nemčije, so izvedeli odvetniki.
S sliko ne bodo pretirano obogateli
Kusovac je tako tatove razočaral, da si z ukradeno sliko, od katere so si lahko obetali celo okoli 880 milijonov tolarjev, ne bodo mogli preveč pomagati. Direktor muzeja Drago Njegovan pa jih je že prej opozoril, da so umetnine preveč znane, zato jih ne bodo mogli prodati, in naj jih raje vrnejo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje