Srečanje z Romi je naslov razstave, ki jo je knjižnica pripravila v sodelovanju s Koroško galerijo likovnih umetnosti iz Slovenj Gradca. Postavitev so pospremili tudi s predstavitvijo zbornika s prispevki o Tisnikarjevem delu. O avtorjevem delu pa je ob odprtju v likovnem razstavišču knjižnice spregovorila muzejska svetnica Milena Zlatar.
Razstavljena bodo tako oljna dela kot risbe, ki so nastale v času Tisnikarjevega bivanja v likovni koloniji v romskem naselju. Razstavljena dela sicer hranijo v Koroški galeriji likovnih umetnosti in del v zasebni zbirki umetnikove žene Marije Tisnikar.
Tesnoba in temačnost Tisnikarjevih platen
V Mislinji rojeni slikar samouk se je med letoma 1954 in 1964 slikarsko izoblikoval pod mentorstvom akademskega slikarja Karla Pečka v Slovenj Gradcu. Umetnika, ki je začel slikati kot obdukcijski pomočnik v slovenjgraški bolnišnici, je skozi celoten opus zanimal svet mrtvih. Tesnobo svojih podob, na katerih se je pogosto naslikal tudi sam, pa je poudarjal z atmosfersko temno modrozeleno paleto.
Leta 1970 je bil za svoje delo nagrajen z nagrado Prešernovega sklada, najbolj pa je poznan po upodobitvah krokarjev in temačnih podobah mrtvih, pogrebov, krajin in avtoportretov.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje