Branje, ki je potekalo, pod okriljem Društva slovenskih pisateljev, Društva slovenskih književnih prevajalcev in Slovenskega centra PEN, se je začelo ob 17.uri.
Po besedah predsednice Slovenskega centra PEN Tanje Tuma želijo z branjem "izraziti podporo vsem književnikom in književnicam v Ukrajini, ki so žrtve nečloveških napadov ruske vojske, pa tudi ustvarjalcem in ustvarjalkam v Rusiji in Belorusiji, ki jih te dni oblasti neusmiljeno preganjajo".
Poezijo so brali Boris A. Novak, Souzan Ali, Lijana Dejak, Lidija Dimkovska, Alenka Jovanovski, Andreja Kalc, Aljaž Koprivnikar, Barbara Korun, Kristian Koželj, Brane Mozetič, Aleš Mustar, Tanja Petrič, Veronika Razpotnik, Peter Semolič, Muanis Sinanović, Marjan Strojan, Ana Svetel, Maja Vidmar, Glorjana Veber in Tanja Tuma. Slišati je bilo mogoče tudi ukrajinsko poezijo.
Današnjemu branju bo po predvidevanjih Tanje Tuma sledilo še več podobnih dogodkov, med drugim ženski odbor PEN-a Mira 18. marca v Centru za poezijo Tomaža Šalamuna pripravlja prireditev, ki jo bodo prav tako posvetili Ukrajini.
Mednarodna pisateljska organizacija PEN in z njo Slovenski PEN sta že pretekli teden zapisala, da obsojata vojaško agresijo na Ukrajino. Kot so poudarili, si bodo pesniki in pesnice, pisatelji in pisateljice ter vsi člani in članice PEN-a še naprej prizadevali za mir.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje