Stanovalci večstanovanjske hiše na Masarykovi ulici v Mariboru, ki stoji tik ob gradbišču onkološkega oddelka tamkajšnjega kliničnega centra, so dobili nove ponudbe za odkup stanovanj. Foto: TV Slovenija/Zajem zaslona
Stanovalci večstanovanjske hiše na Masarykovi ulici v Mariboru, ki stoji tik ob gradbišču onkološkega oddelka tamkajšnjega kliničnega centra, so dobili nove ponudbe za odkup stanovanj. Foto: TV Slovenija/Zajem zaslona

Tokrat sicer država v segmentu odškodnine ponuja nekoliko višje cenitve za stanovanja v večstanovanjski hiši na Masarykovi ulici v Mariboru, pove odvetnik stanovalcev Robert Berkovič: "Cena za kvadratni meter je ostala nespremenjena in je še vedno malo več kot 1500 evrov za kvadratni meter. S tem zneskom si stranke nikakor ne morejo kupiti primerljivega stanovanja na primerljivi lokaciji, zato so se vse stranke odločile, da te ponudbe ne sprejmejo."

Znesek za odškodnine je namenjen samo za stroške selitve, preurejanje stanovanj in za stvari, ki običajno spadajo k selitvi. "Stanovalci si s tem denarjem po postavki 1, poštena vrednost za kvadratni meter stanovanja, nikakor ne morejo kupiti stanovanja. Lahko si kupijo manjše stanovanje na lokaciji zunaj Maribora," še pravi odvetnik.

V odvetniški pisarni še pravijo, da bi bila morebitna neizselitev stanovalcev slaba za celotno štajersko regijo.

Stanovalec Drago Fišer je dobil nižjo ponudbo za stanovanje kot pred dvema letoma: "Pred dvema letoma je UKC naredil cenitev in takrat je bila cena 1570 evrov za kvadratni meter, zdaj pa je nova cenitev 1520 evrov na kvadratni meter. Tako da je ministrstvo verjetno ocenilo, da so se stanovanja v tem času pocenila?"

Stanovalci so se skupaj odločili, da ponudbe ne bodo sprejeli, upajo pa, da bodo z uradom za nadzor, kakovost in investicije v zdravstvu vseeno našli skupen jezik.

Ministrstvo za zdravje odločitve za zdaj še ne komentira, saj urad za nadzor, kakovost in investicije v zdravstvu še ni prejel uradnega odziva stanovalcev. V uradu želijo doseči dogovor z vsemi lastniki, saj verjamejo, da je to najboljša rešitev za vse strani.