Župan Luč Klavdij Strmčnik pravi, da bi dodatna sanacija po mnenju stroke pomenila nesmiselno vlaganje, saj je predvidena selitev prebivalcev tega kraja. Na občini bi morali, če bi želeli porabiti državni denar za obnovo poškodovanih hiš, načrte za to pripraviti do srede. Ker obnove ne bo, bodo lahko sredstva namenili za druge potrebe, je dejal.
Kdaj bodo geologi pregledali nadomestne lokacije za preselitev prizadetih krajanov Strug, pa po njegovih besedah še ni določeno.
Po županovih besedah je za preselitev trenutno opredeljenih 16 objektov, ker pa so nekateri od njih kmetije z gospodarskimi objekti, bodo novi objekti zgrajeni v okviru iste kmetije in na podlagi kmetijskih ukrepov.
Orešnik: Krajani si preselitve ne želijo
Medtem predstavnik prizadetih družin iz Strug Paul Orešnik pravi, da si krajani selitve na druge lokacije sicer ne želijo. Kot je dejal za STA, so se ves čas borili za ohranitev naselja, zato so nad odločitvijo stroke razočarani. Noben krajan si ne želi zapustiti svojega doma, je zatrdil.
Hiše v Strugah propadajo, stiska prebivalcev pa se poglablja, je opozoril. Poudaril je, da jim je v hišah zamrznila pitna voda. Da bi zmanjšali škodo, hiše čez dan ogrevajo. "V apartmajih, kjer zdaj živimo, nimamo pralnih strojev, zato gremo domov, da operemo perilo. Dom je vseeno dom," je dodal.
Na cestah položen grobi asfalt
Izvajalci so medtem na odseku državne ceste proti Logarski dolini, ki vodi skozi Struge, prejšnji teden položili grobi asfalt. Takšen ukrep bo pred zimo izveden tudi na preostalih cestah po državi, ki so bile močno poškodovane ali jih je v celoti odneslo med avgustovskimi poplavami, je v četrtek na družbenem omrežju zapisala ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje