Novica, da bi lahko v Zdravstvenem domu Šentjur, v katerem na primarni ravni skrbijo za zdravje več kot 20.000 ljudi, ukinili nočno dežurstvo, je domačine precej razburila. "Glede na to, da imamo majhne otroke, ni ravno dobro," pravi občanka. Drugi občan pa poudarja: "Ponoči prideš samo, če je nekaj res nujnega, ne kar tako, za šalo."
Direktorica zdravstvenega doma Melita Tasić Ilić pojasnjuje, da zaradi kadrovske stiske v zadnjem obdobju zelo težko zagotavljajo dežurstvo. Za zapolnitev zdravniških vrst imajo odprta dva razpisa, a se nihče ne prijavi, zato se z zdravstvenim domom Šmarje pri Jelšah dogovarjajo, da bi zagotovili skupno dežurstvo.
"Po neki odredbi ministrstva, ki je bila izdana februarja letos pri težavah z organizacijo dela, so neke usmeritve, da bi se lahko začasno reorganizirali in manjši zdravstveni domovi združili ali z urgentnimi centri ali pa s satelitskimi urgentnimi centri," je dejala Tasić Ilić.
To pomeni, da bi v tem primeru Šentjurčani v nočnem času morali zdravniško pomoč poiskati v sosednji občini, v kateri nastaja satelitski urgentni center. "Naši zdravniki bi se tudi vključevali v izvajanje dežurstev v tem prihodnjem satelitskem urgentnem centru," še pojasnjuje Tasić Ilić.
Da si želijo sodelovanja med domovoma, so potrdili tudi v šmarskem zdravstvenem domu.
Pojasnili so, da sta zavoda že podpisala dogovor o nameri, ki pa ga morajo uskladiti še z nekaterimi deležniki, zadnjo besedo bo imelo ministrstvo za zdravje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje