Prekoračitev hitrosti je eden najpogostejših vzrokov nesreč, zato se je ta teden začela vsedržavna akcija, v okviru katere je policija nadzirala hitrost, v četrtek pa je na več kot 600 mestih izvedla maraton nadzora hitrosti.
MMC-debata je rubrika, v kateri na MMC-ju vsak teden izpostavljamo najboljše oziroma najodmevnejše komentarje uporabnikov našega portala.
Kot je na ponedeljkovi novinarski konferenci Javne agencije za varnost prometa (AVP) povedal Robert Vehovec z odseka prometne policije Generalne policijske uprave, je četrtkov nadzor potekal med 6. in 18. uro. Seznam nadzornih mest so skupaj z urami isti dan objavili na spletni strani policije. Po njegovih besedah želijo s takšnim nadzorom "vplivati na ljudi, da se tisti dan zavejo, kako pomembno je umirjanje hitrosti, in takšne navade ohranijo tudi za naprej". Več tukaj.
od tega 550 skriti za tablami za konec naselja
— tureavanture 2016-04-18 15:26:43
Vsaj po pravici naj priznajo, da morajo nadoknaditi izpad prilivov zaradi stavke, ko tri mesece ni bilo videti nikjer enega policista ali radarja.
Sicer se pa strinjam, omejitve so zato, da se spoštujejo, še večji problem se mi pa zdi telefoniranje, vsak tretji vozi s telefonom na ušesu ali kar je še huje bulji vanj namesto na cesto.
— SamoRes 2016-04-18 14:54:28
Ker pol omejitev ni postavljenih racionalno in strokovno, 90 % voznikov ignorira kar vse. To je jasno povsem logično - če bi bile omejitve smiselne, bi jih ljudje tudi bolj spoštovali. Tako pa obstajajo ceste z omejitvijo 30, po katerih NIHČE ne pelje manj kot 50.
Kako to da v Nemčiji lahko skozi naselje peljem tudi 70 kadar cesta to dovoljuje, pri nas pa so omejitve odvisne predvsem od tega, kako daleč ima župan in njegovi kolegi bajto.
— krawica 2016-04-18 15:21:04
Še največji divjak manjkrat prekorači hitrost kot inkasanti z radarji pomislijo na naš denar ... Tem se ga zahoče in nikoli ga nimajo dosti. V imenu varnosti seveda - samo nikoli ne povedo, da njihove, finančne ...
— webman 2016-04-18 14:59:14
Minister za javno upravo je odobril znatno povišanje plač policistov, v zameno bodo pa policisti z radarji odirali državljane na vsakem koraku.
Etika, morala, poštenje.
— resnicar3322 2016-04-18 16:03:55
Ministrica bo razmislila do ponedeljka
Premier Miro Cerar je na sestanku ministrico za kulturo Julijano Bizjak Mlakar pozval k odstopu, a ga je ministrica zavrnila. "Videti je, da bomo šli v parlament. Ženske, ki mislimo s svojo glavo in ne ubogamo moških, si je treba podrediti, da postanejo bolj ubogljive," so bile prve besede Bizjak Mlakarjeve po pogovoru s Cerarjem. Ministrica bo o morebitnem odstopu razmislila do ponedeljka, je sporočil predsednik DeSUS-a Karl Erjavec. Izredna seja o razrešitvi bo v ponedeljek ali torek. Več tukaj.
Ministrica mi še zdaleč ni simpatična. Ji pa tokrat dam prav, zakaj le bi se morali na min. za kulturo ukvarjati s črpanjem vode iz zaprtih rudnikov? Očitno so zadaj neverjetno močni lobiji za "črpanje" državnega denarja v nekem kvazi centru za upravljanje z rudnikom v Idriji in pozneje še z vsemi drugimi. Proletariat se iz rudnikov seli v kulturo!!!
— zvit kot presta 2016-04-18 10:23:43
Razlog za razrešitev ministrice je bizaren. Bi kdo povprašal premiera, zakaj vlada želi sanacijo rudnika prenesti na Ministrstvo za kulturo? Je to morda to le zato, da se bodo ob koncu pohvalili, koliko denarja so namenili za kulturo?
— Matic 2016-04-18 11:16:37
Julijana Bizjak Mlakar je bila od samega imenovanja na ministrsko mesto sporna, zdaj pa se jo ruši na podlagi izredno meglene obrazložitve.
Ne rečem, neupoštevanje sklepov vlade je zagotovo eden hujših prekrškov, ki jih lahko zagreši minister. Ampak tej zgodbi manjka bolj jasno ozadje.
— Matic 2016-04-18 14:51:30
To je resen tehnično-rudarski problem. Vse drugo so prazne marnje.
— HIQUA 2016-04-18 10:58:59
Kako v Sloveniji do pitne vode?
Pravica do vode ni samoumevna. Za pitje iz bližnjega izvirka, za črpanje iz vodnjaka za zalivanje vrta ali kar koli podobnega je potrebno vodno dovoljenje, ki je plačljivo, izda pa ga država. Ob vodnem obilju ima marsikdo dostop do drugega vodnega vira. Morda studenca in izvirka na lastnem zemljišču, dovolj pitnega vodotoka nekje v višjih predelih; morda ima za hišo izkopan star vodnjak, ki še vedno dobro služi. Če želi prihraniti - ali lahko namesto vode iz javnega omrežja uporabi takšne alternative? Pregled zakonodaje pokaže: ne sme. Več tukaj.
Živim na obrobju mesta, ob gozdu. Samo čakam, kdaj bodo pametnjakoviči začeli kao razmišljati, da bi mi zaračunali dihanje svežega zraka in mir okoli hiše. Pa kaj tem bananarjem ni jasno?
— Ejga 2016-04-18 07:23:11
Imamo dve šterni za lovljenje meteorne vode še iz časov, ko vodovoda še ni bilo, a smo se morali priklopiti nanj, ker cev teče manj kot 100 m od naše hiše. Seveda na lastne stroške. Zdej pa še občina hoče neki davek/pristojbino, ki jo bomo morali plačati na kvadraturo strehe. Vode iz vodovoda pa praktično ne uporabljamo.
Mislim, a je res treba povsod in za vsako stvar postaviti neki števec?
— smallbudget 2016-04-18 07:34:18
Se pravi, če jaz postavim vodnjak in hočem izkoriščati vodo, moram državi plačati, če se mi pa po travniku razliva in mi uničuje posest ter odnaša zemljo, je pa v redu in ne dobim nič od države, kajne?
— Gepard007 2016-04-18 07:15:12
Fantje iz davčnih oaz bi sedaj radi kupili vodo, za njo pa pride še sonce in zrak. Voda mora ostati javna.
— itak4 2016-04-18 08:30:27
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje