Oglas
Po poškodbi se vrača Ilka Štuhec - 27-letna Mariborčanka je zaradi hude poškodbe kolena, ki jo je utrpela tik pred začetkom sezone v Söldnu, izpustila celotno sezono z olimpijskimi igrami na čelu, a zdaj znova meri na vrh. Aktualna svetovna prvakinja v smuku se po letu dni vrača, pri čemer je obetavno formo kazala že med poletnimi pripravami. Ilkini ekipi se je pridružil tudi izkušeni serviser Aleš Sopotnik, ki je pred tem delal za ameriško reprezentanco. A vse le ni bilo tako mirno v pripravljalnem obdobju - za manjšo dramo je poskrbelo testiranje v Gorici, med katerim naj bi Ilka prepovedala Andrei Massiju, da vstopi v vetrovnik, kjer je testirala kombinezon za novo sezono. Vzrok naj bi bile zamere, ki naj bi jih gojila do Massija še iz časov aktivne kariere Tine Maze. V taboru Štuhčeve trdijo, da je zgodba drugačna in da Massija v vetrovnik ni spustil Alberto Olivetto, lastnik podjetja Energiapura, saj ni želel, da bi Massi opazoval oziroma videl, kako aerodinamični oz. zračnoprepustni so kombinezoni, kar je poslovna skrivnost podjetja.
Foto: Reuters
Še en povratnik, nemški smučarski zvezdnik Felix Neureuther, je prejšnji mesec sporočil, da se bo po hudi poškodbi kolena vrnil v karavano svetovnega pokala že na začetku sezone v Söldnu. 34-letnik si je novembra raztrgal križne kolenske vezi in zato izpustil večino lanske sezone z olimpijskimi igrami vred. Mnogi so ugibali, da bo morda napovedal svoje slovo, a se Nemec očitno ne da. In kaj je počel med mirovanjem? Med drugim je Felix, ki je z biatlonko Miriam Gössner oktobra lani prvič postal očka, izdal že svojo drugo otroško knjigo, naslovljeno "Ixi in kul haskiji".
Foto: Instagram
Zagotovo ena največjih, če ne največja senzacija na letošnjih olimpijskih igrah v Pjongčangu je bila Ester Ledecka, Čehinja, ki je zlato osvojila v svojem paradnem športu - deskanju na snegu. To je bilo pričakovano, precej manj pričakovano pa je bilo njeno zlato v superveleslalomu. Kaj bo v svetovnem pokalu v alpskem smučanju 23-letnica pokazala letos? Morda ne kaj veliko. Ledecka ima namreč težave s češko zvezo, predvsem zaradi svoje zasebne ekipe in sponzorske pogode z Audijem. Čehinja pravi, da brez sponzorske pogodbe preprosto ne more tekmovati v alpskem smučanju, pa čeprav bi to zelo rada, saj meni, da še vedno lahko doseže veliko v obeh športih. Spor z njeno zvezo se je tako zaostril, da je Ester celo razmišljala o menjavi potnega lista in se šali, da bi se poročila z nekom iz druge države. Poleg tega bo zanjo to sezono tudi praktično nemogoče, da bi tekmovala tako na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju kot v deskanju, ker sta istočasno na ločenih celinah (prvo na Švedskem, drugo v ZDA).
Foto: Reuters
In ko že govorimo o svetovnem prvenstvu (SP) - kot rečeno, bo na Švedskem, v Areju, prizorišču lanskega finala (na sliki lanska zmagovalca skupnega seštevka, Mikaela Shiffrin in Marcel Hirscher). Are SP gosti tretjič, nazadnje ga je leta 2007. Letošnji SP bo potekal med 5. in 17. februarjem. Pri moških naslove svetovnih prvakov iz St. Moritza branijo Beat Feuz (smuk), Erik Guay (SVSL), Marcel Hirscher (VSL in SL) in Luca Aerni (alpska kombinacija), pri ženskah pa Ilka Štuhec (DH), Nicole Schmidhofer (SVSL), Tessa Worley (VSL), Mikaela Shiffrin (SL) in Wendy Holdener (alpska kombinacija).
Foto: Reuters
Kmalu po koncu lanske sezone je postalo jasno, zakaj točno se je upokojila Veronika Velez-Zuzulova - 34-letna slovaška slalomska specialistka je bila namreč na zadnji tekmi v Ofterschwangu (na sliki) že noseča. Velez-Zuzulova in mož Romain Velez sta starša postala ta mesec, ko se jima je rodil sin Jules.
Foto: AP
Upokojitev je bilo kar nekaj, med drugim na belih strminah poleg Vele-Zuzulove ne bomo več videli švedske specialistke za tehnične discipline Marie Pietilä Holmner (32; na sliki), zaradi poškodb sta obupali nadarjeni Švedinji Nathalie Eklund (26) in Kajsa Kling (29), poslovila se je tudi Manuela Moelgg (35), italijanska veteranka, ki je zaman čakala na zmago v svetovnem pokalu, Američanka Stacey Cook (34), Avstrijka Carmen Thalmann (29), Italijanka Verena Stuffer (34) in Madžarka Edit Miklos (30).
Foto: Reuters
V moški karavani ne bo Italijana Floriana Eisatha (33), naših Andreja Šporna (36; na sliki) in Roka Perka (33), zimzelenega, že 40-letnega Italijana Patricka Thalerja, ki je vztrajal najdlje od vseh, Finca Marcusa Sandella (31), češkega Kanadčana, bronastega iz Sočija, Jana Hudeca (37), Italijana Cristiana Devilla, prav tako bronastega iz Sočija (37), Francoza Guillerma Fayeda (32) in mladega Avstrijca Marcela Mathisa, ki se zaradi izidov, ki niso dosegli njegovih obetavnih začetkov, poslavlja pri le 26 letih. Res močno okrnjena pa v novo sezono vstopa ameriška reprezentanca, v kateri se jim je moška slalomska ekipa popolnoma sesula. Belemu cirkusu so delno zaradi slabih izidov, delno zaradi poškodb, še največ pa zaradi res klavrnega stanja v slalomski ekipi v slovo pomahali Michael Ankeny (27), Tim Jitloff (33), Nolan Kasper (29) in David Chodounsky (34), že ob koncu lanske sezone pa se je poslovil srebrni iz Sočija in bronasti iz Vancouvra, specialist za superveleslalom Andrew Weibrecht (32).
Foto: EPA
Zaradi poškodb v pripravljalni sezoni so se nekateri smučarji že morali sprijazniti z izgubljeno sezono 2018/2019. Največja praznina je zagotovo zazevala s poškodbo Sofie Goggie. 25-letna Italijanka, olimpijska prvakinja v smuku, si je pri padcu na treningu ta konec tedna zlomila gleženj, zaradi česar bo najmanj tri mesece odsotna z belih strmin. Sezono bo morala izpustiti tudi Melanie Meillard, nesrečna 20-letna Švicarka, ki se je poškodovala tik pred olimpijskimi igrami v Pjongčangu, zdaj pa mora še na eno operacijo kolena. Velike težave ima tudi njen rojak, 26-letni Justin Murisier, ki si je med pripravami na Novi Zelandiji strgal križne vezi, kar je že tretja resna poškodba kolena za nekdanjega mladinskega podprvaka v slalomu in kombinaciji. Američani pa bodo brez mlade obetavne smukačice Breezy Johnson (22), ki si je septembra med pripravami strgala križne vezi.
Foto: Instagram
Bo Lindsey Vonn ujela rekord Ingemarja Stenmarka po številu zmag ali ne - to je eno večjih vprašanj pred začetkom sezone, ki bo za 34-letno šampionko tudi zadnja. Američanka je v svoji bogati karieri zbrala 82 zmag v svetovnem pokalu, tri olimpijske medalje (od tega eno zlato) in sedem medalj s svetovnih prvenstev (od tega dve zlati), do Stenmarkovega rekorda pa ji manjkajo "samo" še štiri zmage - za primerjavo: lani je zmagala petkrat. Vonnova tudi še vedno ni obupala, da bi se pomerila z moškimi, a je FIS njeno pobudo na majskem kongresu preložil za "nedoločen čas", s čimer je te zgodbe najverjetneje konec. Vonnova, ki je imela kar nekaj težav s poškodbami, je med sezonama intenzivno trenirala in bila tudi pogosta gostja rdečih preprog (med drugim na oskarjih), ima pa tudi novega spremljevalca - 29-letnega kanadskega hokejista lige NHL P. K. Subbana.
Foto: Reuters
Zasebno zaposlen je bil tudi Marcel Hirscher - 29-letni avstrijski šampion je najprej maja sporočil, da z dolgoletnim dekletom Lauro Moisl pričakujeta prvorojenca, junija pa sta se v ožjem krogu poročila na Ibizi. Paru se je sinček rodil na začetku oktobra. Nekaj časa sicer ni bilo jasno, ali bo Avstrijec, ki ima v svetovnem pokalu 58 zmag in je v skupnem seštevku slavil že kar neverjetnih sedemkrat zapored, kariero nadaljeval, a je nato julija na tiskovni konferenci sporočil, da jo bo. Sicer pa se je še kar nekaj Marcelovih kolegov v beli karavani letos razveselilo naraščaja - Beat Feuz, Dominik Paris, Andreas Sander in Andrew Weibrecht.
Foto: Instagram
Očka je znova, že petič, postal tudi zdaj že upokojeni Bode Miller - oktobra sta z ženo Morgan dobila sina. S tem je v življenje zakoncev posijal mali žarek sreče po res tragičnem poletju, ko se je v sosedovem bazenu utopila njuna leto in pol stara hčerka Emmy. "Nikoli si ne bi mislili, da bomo izkusili takšno bolečino. Njena ljubezen, njena luč, njen duh ne bodo nikoli pozabljeni. Naša mala deklica je ljubila življenje in ga vsak dan živela na polno. Prosimo, da v tem bolečem času spoštujete našo zasebnost," sta takrat na družbenih omrežjih zapisala Bode in Morgan. V spomin na Emmy zakonca zdaj s posebnim projektom širita ozaveščenost med starši, kako preprečiti, da se kaj takega ne bi zgodilo še njim.
Foto: Instagram
Lara Gut po (melo)dramatičnem koncu prejšnje sezone v novo vstopa z optimizmom - in poročnim prstanom. 27-letna Švicarka je julija dahnila usodni da Valonu Behramiju, 33-letnemu švicarskemu nogometašu kosovskega rodu, sicer članu italijanskega Udineseja, ki ga je Lara spremljala tudi na nogometnem prvenstvu v Rusiji. Da sta Lara in Valon par, se je ugibalo že nekaj časa, zvezo pa je na družbenih omrežjih nazadnje marca, po koncu sezone, potrdila Švicarka sama. Lara je bila nad lansko sezono precej nezadovoljna, še posebej hud udarec zanjo so bile olimpijske igre, kjer ji je ena medalja ušla za stotinko, zlato za 12 stotink, v superveleslalomu je povsem pogorela, svojih frustracij pa ni skrivala. V dolgem zapisu je zapisala, da se je v tej sezoni veliko naučila in da nikdar ni vedela, kaj točno ji manjka, dokler ni našla ljubezni v Valonovem objemu. Zvezo sta sicer začela, ko je bil on še v zvezi z dolgoletno partnerico Eleno Bonzanni, italijansko manekenko in TV-voditeljico, s katero ima dve hčerki. Sicer pa je Gutova pred začetkom nove sezone sporočila, da ne bo več vozila kombinacij, saj se želi osredotočiti na hitri disciplini in veleslalom. Njen mlajši brat Ian pa je medtem sporočil, da bo zamenjal reprezentanci in bo zdaj smučal za Liechtenstein, saj mu izidi niso več omogočali mesta v švicarski ekipi.
Foto: Instagram
Člani kongresa FIS so izglasovali, da se na olimpijske igre v Pekingu leta 2022 vključi smučanje telemark. Mednarodnemu olimpijskemu komiteju so uradno predlagali dve tekmi v formatu telemark - paralelni sprint in ekipni paralelni sprint, a so bili razočarani - MOK je namreč predlog na julijskem kongresu zavrnil.
Foto: EPA
Saga o zimskih olimpijskih igrah, ki jih nihče noče gostiti, se nadaljuje tudi pri kandidaturah za OI leta 2026. Potem ko sta med kandidati za OI 2022 ostala samo še Almaty in Peking ter so igre dobili Kitajci, se zgodba ponavlja. Med kandidati je tako že odstopil Saporo, ker naj bi potres na otoku Hokaido povzročil preveč škode, italijanska vlada je v kali zatrla skupno kandidaturo Milana, Torina in Cortine d'Ampezzo, kandidaturo pa je umaknila tudi avstrijska naveza Gradec-Schladming, ker ni imela dovolj podpore štajerske deželne vlade.
Foto: EPA
Avgusta je bil na Bledu norveški smučarski as Henrik Kristoffersen, ki je bil gost dobrodelnega golfturnirja, ki ga je gostil Anže Kopitar - 24-letni Kristoffersen je namreč veliki oboževalec Kopitarja in ekipe LA Kings. Kristoffersen, lani drugi najboljši smučar svetovnega pokala in večno drugi za Hirscherjem, se je sicer poleti med vožnjo motokrosa poškodoval, zato je snežne treninge začel pozneje kot običajno. Kaj bo to pomenilo za njegovo formo, pa se bo še videlo.
Foto: Val 202
Maria Höfl-Riesch, nekdaj najboljša smučarka na svetu, je imela med svojo kariero kar nekaj težav s poškodbami, nesreča pa očitno ne počiva niti po upokojitvi – in zunaj belih strmin. 33-letna Nemka, ki se je od belih strmin poslovila leta 2014, v svoji bogati karieri pa za svetovni pokal zmagala 27-krat, osvojila štiri olimpijske medalje in šest medalj s svetovnih prvenstev, se je namreč hudo poškodovala pri padcu s čolna na Gardskem jezeru. Pri tem si je zlomila komolec, utrpela več podplutb in dobila udarec v oko.
Foto: Instagram
Frida Hansdotter bo kmalu svojemu priimku dodala "Janssons" - maja jo je namreč njen dolgoletni spremljevalec Richard Janssons, s katerim sta v zvezi že devet let, med romantičnim oddihom na Maldivih zaprosil za roko. "Včeraj sem doživela presenečenje. #ljubezen mojega življenja #zaročena," je sledilcem sporočila 32-letna Švedinja, svetovna slalomska prvakinja.
Foto: Instagram
V beli cirkus se vrača tudi Elena Fanchini. 33-letni Italijanki, zmagovalki dveh tekem za svetovni pokal in srebrni iz Bormia, so sredi pretekle sezone odkrili tumor na možganih, zaradi česar je ostala tudi brez olimpijskega nastopa v Pjongčangu. Fanchinijeva naj bi zahrbtno bolezen zdaj po operaciji in kemoterapijah premagala in napoveduje vrnitev v svetovni pokal.
Foto: Reuters
Čezoceanska ljubezen med najboljšo slalomistko zadnjih let Mikaelo Shiffrin in francoskim veleslalomistom Mathieujem Faivrejem očitno še vedno gori - par se je maja najprej odpravil na romantični oddih na Karibe, na Tobago Cays, naslednji mesec pa sta si skupaj ogledala finale Roland Garosa v Parizu.
Foto: Instagram
Finale svetovnega pokala bo letos v Soldeuu v Andori, kar bo sploh prvič, da bo ta žepna državica gostila zaključne tekme. Progo Avet so sicer ženske že preizkusile leta 2012. Finale bo letos potekal med 11. in 17. marcem.
Foto: Organizator
Upokojitev je bilo veliko, tako da bomo v novi sezoni pogrešali kar nekaj obrazov.
Lindsey Vonn je napovedala, da bo to njena zadnja sezona – pa če podre Stenmarkov rekord ali ne –, bosta pa po drugi strani vsaj veterana Aksel Lund Svindal in Felix Neureuther, ki sta bila vprašljiva, potrdila, da se vračata.
Vrača se tudi Ilka Štuhec , tako da bodo vse oči uprte v aktualno svetovno prvakinjo v smuku, kaj lahko pokaže po poškodbi.
Bo pa Ilka to sezono (oz. večji del nje) ostala brez ene velike tekmice – Sofia Goggia , olimpijska prvakinja v smuku, si je namreč tik pred Söldnom zlomila gleženj.
Po poškodbi se vrača Ilka Štuhec - 27-letna Mariborčanka je zaradi hude poškodbe kolena, ki jo je utrpela tik pred začetkom sezone v Söldnu, izpustila celotno sezono z olimpijskimi igrami na čelu, a zdaj ponovno meri na vrh. Aktualna svetovna prvakinja v smuku se po letu dni vrača, pri čemer je obetavno formo kazala že med poletnimi pripravami. Ilkini ekipi se je pridružil tudi izkušeni serviser Aleš Sopotnik, ki je pred tem delal za ameriško reprezentanco. A vse povsem mirno le ni bilo v pripravljalnem obdobju - za manjšo dramo je poskrbelo testiranje v Gorici, med katerim naj bi Ilka prepovedala Andrei Massiju, da bi vstopil v vetrovnik, kjer je testirala kombinezon za novo sezono. Vzrok naj bi bile zamere, ki naj bi jih gojila do Massija še iz časov aktivne kariere Tine Maze. V taboru Štuhčeve trdijo, da je zgodba drugačna in da Massija v vetrovnik ni spustil Alberto Olivetto, lastnik podjetja Energiapura, saj ni želel, da bi Massi opazoval oziroma videl, kako aerodinamični oz. zračnopropustni so kombinezoni, kar je poslovna skrivnost podjetja. Foto: Reuters
Še en povratnik, nemški smučarski zvezdnik Felix Neureuther, je prejšnji mesec sporočil, da se bo po hudi poškodbi kolena vrnil v karavano svetovnega pokala že na uvodu v sezono v Söldnu. 34-letnik si je novembra raztrgal križne kolenske vezi in zato izpustil večino lanske sezone z olimpijskimi igrami vred. Mnogi so ugibali, da je možno, da bo napovedal svoje slovo, a se Nemec očitno ne da. In kaj je počel v času mirovanja? Med drugim je Felix, ki je z biatlonko Miriam Gössner oktobra lani postal prvič očka, izdal že svojo drugo otroško knjigo, naslovljeno "Ixi in kul haskiji". Foto: Instagram
Zagotovo ena največjih, če ne največja senzacija na letošnjih olimpijskih igrah v Pjongčangu, je bila Ester Ledecka, Čehinja, ki je zlato osvojila v svojem paradnem športu - deskanju na snegu, kar je bilo pričakovano, precej manj pričakovano pa je bilo njeno zlato v superveleslalomu. Kaj bo 23-letnica pokazala letos v svetobnem pokalu v alpskem smučanju? Morda ne kaj veliko. Ledecka ima namreč težave s češko zvezo, predvsem zaradi svoje zasebne ekipe in sponzorske pogode z Audijem. Čehinja pravi, da brez sponzorske pogodbe preprosto ne more tekmovati v alpskem smučanju, pa čeprav bi to zelo rada, saj meni, da še vedno lahko doseže veliko v obeh športih. Spor z njeno zvezo se je tako zaostril, da je Ester celo razmišljala o menjavi potnega lista in se celo šali, da bi se poročila z nekom iz druge države. Poleg tega bo zanjo to sezono tudi praktično nemogoče, da bi tekmovala tako na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju kot v deskanju, ker sta istočasno na ločenih celinah (prvo na Švedskem, drugo v ZDA). Foto: Reuters
In ko že govorimo o svetovnem prvenstvu (SP) - kot povedano, bo na Švedskem, v Areju, prizorišču lanskoletnega finala (na sliki lanskoletna zmagovalca skupnega seštevka, Mikaela Shiffrin in Marcel Hirscher). Are SP gosti tretjič, nazadnje ga je leta 2007. Letošnje SP bo potekalo med 5. in 17. februarjem. Pri moških naslove svetovnih prvakov iz St. Moritza branijo Beat Feuz (smuk), Erik Guay (SVSL), Marcel Hirscher (VSL in SL) in Luca Aerni (alspka kombinacija), pri ženskah pa Ilka Štuhec (DH), Nicole Schmidhofer (SVSL), Tessa Worley (VSL), Mikaela Shiffrin (SL) in Wendy Holdener (alpska kombinacija). Foto: Reuters
Kmalu po koncu lanske sezone je postalo jasno, zakaj točno se je upokojila Veronika Velez-Zuzulova - 34-letna slovaška slalomska specialistka je bila namreč na zadnji tekmi v Ofterschwangu (na sliki) že noseča. Velez-Zuzulova in soprog Romain Velez sta starša postala ta mesec, ko se jima je rodil sin Jules. Foto: AP
Upokojitev je bilo sicer kar nekaj, med drugim na belih strminah poleg Vele-Zuzulove ne bomo več videli švedske specialistke za tehnične discipline Marie Pietilä Holmner (32; na sliki), zaradi poškodb sta obupali nadarjeni Švedinji Nathalie Eklund (26) in Kajsa Kling (29), poslovila se je tudi Manuela Moelgg (35), italijanska veteranka, ki je zaman čakala na zmago v svetovnem pokalu, Američanka Stacey Cook (34), Avstrijka Carmen Thalmann (29), Italijanka Verena Stuffer (34) in Madžarka Edit Miklos (30). Foto: Reuters
V moški karavani ne bo Italijana Floriana Eisatha (33), naših Andreja Šporna (36; na sliki) in Roka Perka (33), zimzelenega, že 40-letnega Italijana Patricka Thalerja, ki je vztrajal najdlje od vseh, Finca Marcusa Sandella (31), češkega Kanadčana, bronastega iz Sočija, Jana Hudeca (37), Italijana Cristiana Devilla, prav tako bronastega iz Sočija (37), Francoza Guillerma Fayeda (32) in mladega Avstrijca Marcela Mathisa, ki se zaradi izidov, ki niso dosegli njegovih obetavnih začetkov, poslavlja pri le 26 letih. Res močno okrnjena pa v novo sezono vstopa ameriška reprezentanca, v kateri se jim je moška slalomska ekipa povsem sesula. Belemu cirkusu so delno zaradi slabih izidov, delno zaradi poškodb, še največ pa zaradi res klavrnega stanja v slalomski ekipi, pomahali v slovo Michael Ankeny (27), Tim Jitloff (33), Nolan Kasper (29) in David Chodounsky (34), že ob koncu lanske sezone pa se je poslovil srebrni iz Sočija in bronasti iz Vancouvra, specialist za superveleslalom Andrew Weibrecht (32). Foto: EPA
Zaradi poškodb v pripravljalni sezoni so se nekateri smučarji že morali sprijazniti z izgubljeno sezono 2018/2019. Največja praznina je zagotovo zazevala s poškodbo Sofie Goggie. 25-letna Italijanka, olimpijska prvakinja v smuku, si je pri padcu na treningu ta konec tedna zlomila gleženj, zaradi česar bo najmanj tri mesece odsotna z belih strmin. Sezono bo morala izpustiti tudi Melanie Meillard, nesrečna 20-letna Švicarka, ki se je poškodovala tik pred olimpijskimi igrami v Pjongčangu, zdaj pa mora še na eno operacijo kolena. Velike težave ima tudi njen rojak, 26-letni Justin Murisier, ki si je med pripravami na Novi Zelandiji strgal križne vezi, kar je že tretja resna poškodba kolena za nekdanjega mladinskega podprvaka v slalomu in kombinaciji. Američani pa bodo brez mlade obetavne smukačice Breezy Johnson (22), ki si je septembra med pripravami strgala križne vezi. Foto: Instagram
Bo Lindsey Vonn ujela rekord Ingemarja Stenmarka po številu zmag ali ne - to je eno od velikih vprašanj pred začetkom sezone, ki bo za 34-letno šampionko tudi zadnja. Američanka je v svoji bogati karieri zbrala 82 zmag v svetovnem pokalu, tri olimpijske medalje (od tega eno zlato) in sedem medalj s svetovnih prvenstev (od tega dve zlati), do Stenmarkovega rekorda pa ji manjkajo "samo" še štiri zmage - za primerjavo: lani je zmagala petkrat. Vonnova tudi še vedno ni obupala, da bi se pomerila z moškimi, a je FIS njeno pobudo na majskem kongresu preložil za "nedoločen čas", s čimer je te zgodbe najverjetneje konec. Vonnova, ki je imela kar nekaj težav s poškodbami, je med sezonama intenzivno trenirala in bila tudi pogosta gostja rdečih preprog (med drugim na oskarjih), ima pa tudi novega spremljevalca - 29-letnega kanadskega hokejista lige NHL P. K. Subbana. Foto: Reuters
Zasebno zaposlen je bil tudi Marcel Hirscher - 29-letni avstrijski šampion je najprej maja sporočil, da z dolgoletnim dekletom Lauro Moisl pričakujeta prvorojenca, junija pa sta se v ožjem krogu poročila na Ibizi. Paru se je sinček rodil na začetku oktobra. Nekaj časa sicer ni bilo jasno, ali bo Avstrijec, ki ima v svetovnem pokalu 58 zmag in je v skupnem seštevku slavil že kar neverjetnih sedemkrat zapored, kariero nadaljeval, a je nato julija na tiskovni konferenci sporočil, da jo bo. Sicer pa se je še kar nekaj Marcelovih kolegov v beli karavani letos razveselilo naraščaja - Beat Feuz, Dominik Paris, Andreas Sander in Andrew Weibrecht. Foto: Instagram
Očka je znova, že petič, postal tudi zdaj že upokojeni Bode Miller - oktobra sta z ženo Morgan dobila sina. S tem je v življenje zakoncev posijal mali žarek sreče po res tragičnem poletju, ko se je v sosedovem bazenu utopila njuna leto in pol stara hčerka Emmy. "Nikoli si ne bi mislili, da bomo izkusili takšno bolečino. Njena ljubezen, njena luč, njen duh ne bodo nikoli pozabljeni. Naša mala deklica je ljubila življenje in ga vsak dan živela na polno. Prosimo, da v tem bolečem času spoštujete našo zasebnost," sta takrat na družbenih omrežjih zapisala Bode in Morgan. V spomin na Emmy zakonca zdaj s posebnim projektom širita ozaveščenost med starši, kako preprečiti, da se kaj takega ne bi zgodilo še njim. Foto: Instagram
Lara Gut po (melo)dramatičnem koncu prejšnje sezone v novo vstopa z optimizmom - in poročnim prstanom. 27-letna Švicarka je julija dahnila usodni da Valonu Behramiju, 33-letnemu švicarskemu nogometašu kosovskega rodu, sicer članu italijanskega Udineseja, ki ga je Lara spremljala tudi na nogometnem prvenstvu v Rusiji. Da sta Lara in Valon par, se je ugibalo že nekaj časa, zvezo pa je na družbenih omrežjih nazadnje marca, po koncu sezone, potrdila Švicarka sama. Lara je bila nad lansko sezono precej nezadovoljna, še posebej hud udarec zanjo so bile olimpijske igre, kjer ji je ena medalja ušla za stotinko, zlato za 12 stotink, v superveleslalomu je povsem pogorela, svojih frustracij pa ni skrivala. V dolgem zapisu je zapisala, da se je v tej sezoni veliko naučila in da nikdar ni vedela, kaj točno ji manjka, dokler ni našla ljubezni v Valonovem objemu. Zvezo sta sicer začela, ko je bil on še v zvezi z dolgoletno partnerico Eleno Bonzanni, italijansko manekenko in TV-voditeljico, s katero ima dve hčerki. Sicer pa je Gutova pred začetkom nove sezone sporočila, da ne bo več vozila kombinacij, saj se želi osredotočiti na hitri disciplini in veleslalom. Njen mlajši brat Ian pa je medtem sporočil, da bo zamenjal reprezentanci in bo zdaj smučal za Liechtenstein, saj mu izidi niso več omogočali mesta v švicarski ekipi. Foto: Instagram
Člani kongresa FIS so izglasovali, da se na olimpijske igre v Pekingu leta 2022 vključi smučanje telemark. Mednarodnemu olimpijskemu komiteju so uradno predlagali dve tekmi v formatu telemark - paralelni sprint in ekipni paralelni sprint, a so bili razočarani - MOK je namreč predlog na julijskem kongresu zavrnil. Foto: EPA
Saga o zimskih olimpijskih igrah, ki jih nihče noče gostiti, se nadaljuje tudi pri kandidaturah za OI leta 2026. Potem ko sta med kandidati za OI 2022 ostala samo še Almaty in Peking ter so igre dobili Kitajci, se zgodba ponavlja. Med kandidati je tako že odstopil Saporo, ker naj bi potres na otoku Hokaido povzročil preveč škode, italijanska vlada je v kali zatrla skupno kandidaturo Milana, Torina in Cortine d'Ampezzo, kandidaturo pa je umaknila tudi avstrijska naveza Gradec-Schladming, ker ni imela dovolj podpore štajerske deželne vlade. Foto: EPA
Avgusta je bil na Bledu norveški smučarski as Henrik Kristoffersen, ki je bil gost dobrodelnega golf turnirja, ki ga je gostil Anže Kopitar - 24-letni Kristoffersen je namreč veliki oboževalec Kopitarja in ekipe LA Kings. Kristoffersen, lani drugi najboljši smučar svetovnega pokala in večno drugi za Hirscherjem, se je sicer poleti med vožnjo motokrosa poškodoval, zato je snežne treninge začel pozneje kot običajno. Kaj bo to pomenilo za njegovo formo, pa se bo še videlo. Foto: Val 202
Maria Höfl-Riesch, nekdaj najboljša smučarka na svetu, je imela med svojo kariero kar nekaj težav s poškodbami, nesreča pa očitno ne počiva niti po upokojitvi – in zunaj belih strmin. 33-letna Nemka, ki se je od belih strmin poslovila leta 2014, v svoji bogati karieri pa za svetovni pokal zmagala 27-krat, osvojila štiri olimpijske medalje in šest medalj s svetovnih prvenstev, se je namreč hudo poškodovala pri padcu s čolna na Gardskem jezeru. Pri tem si je zlomila komolec, dobila več podplutb in dobila udarec v oko. Foto: Instagram
Frida Hansdotter bo svojemu priimku kmalu dodala "Janssons" - maja jo je namreč njen dolgoletni spremljevalec Richard Janssons, s katerim sta v zvezi že devet let, med romantičnim oddihom na Maldivih zaprosil za roko. "Včeraj sem doživela presenečenje. #ljubezen mojega življenja #zaročena," je sledilcem sporočila 32-letna Švedinja, svetovna slalomska prvakinja. Foto: Instagram
V beli cirkus se vrača tudi Elena Fanchini. 33-letni Italijanki, zmagovalki dveh tekem za svetovni pokal in srebrni iz Bormia, so sredi pretekle sezone odkrili tumor na možganih, zaradi česar je ostala tudi brez olimpijskega nastopa v Pjongčangu. Fanchinijeva naj bi zahrbtno bolezen zdaj po operaciji in kemoterapijah premagala in napoveduje vrnitev v svetovni pokal. Foto: Reuters
Čezoceanska ljubezen med najboljšo slalomistko zadnjih let Mikaelo Shiffrin in francoskim veleslalomistom Mathieujem Faivrejem očitno še vedno gori - par se je maja najprej odpravil na romantični oddih na Karibe, na Tobago Cays, naslednji mesec pa sta si skupaj ogledala finale Roland Garosa v Parizu. Foto: Instagram
Finale svetovnega pokala bo letos v Soldeuu v Andori, kar bo sploh prvič, da bo ta žepna državica gostila zaključne tekme. Progo Avet so sicer ženske že preizkusile leta 2012. Finale bo letos potekal med 11. in 17. marcem. Foto: Organizator