Primož Roglič je še povečal prednost v skupnem seštevku Dirke po Abu Dabiju. Foto: EPA

Ekipa me je ves čas ščitila. Etapa je bila že pred ciljnim vzponom izjemno težka, a bil sem točno tam, kjer sem moral biti. Med ciljnim vzpenjanjem sem se počutil dobro, šprint sem začel ob najboljšem možnem času in k sreči mi sapa ni pošla.

Caleb Ewan, zmagovalec etape

Mladi italijanski šprinter Matteo Moschetti je ciljno črto prečkal drugi, tretji pa je na cilj prispel Primož Roglič in tako pobral še štiri dragocene bonifikacijske točke, s katerimi je na vrhu skupnega seštevka še povečal prednost pred najbližjimi zasledovalci.

Njegov največji tekmec na dirki, Španec Alejandro Valverde, je bil udeležen v padec približno šest kilometrov pred ciljem. Po odlični predstavi je osvojil končno osmo mesto, za Rogličem v skupnem seštevku zdaj zaostaja za 21 sekund.

"Vedno je bolje pridobiti nekaj časa. Uspelo mi je, za kar se moram zahvaliti ekipi. Ker smo bili ves čas spredaj, smo se izognili padcu. Ko so tekmeci padli, sem slišal le hrup," je pojasnil Roglič.

Mezgec odličen peti, Tratnik na 58. mestu
Drugi slovenski predstavnik na dirki, Luka Mezgec, je etapo sklenil na petem mestu (+0:05), v skupnem seštevku je 60., za Rogličem zaostaja za 11 minut in 55 sekund. Tretji Slovenec Jan Tratnik je končal na 58. mestu z eno minuto in 46 sekundami zaostanka, v skupnem seštevku je na 96. mestu.