Goran Dragić je zadel za zmago Miamija, Aaron Holiday pa je na drugi strani zatem zgrešil. Foto: AP
Dragić Miamiju prinesel zmago

V izjemno razburljivem dvoboju – v zadnjih 140 sekundah sta se moštvi petkrat zamenjali v vodstvu – so gostje s trojko Mylesa Turnerja dobre štiri minute pred koncem povedli s 106:102. Takrat so naredili delni izid 13:2. Pred tem so si v zadnji četrtini gostitelji po trojkah Dragića in Tylerja Herroja dvakrat priigrali devet točk naskoka, a so se obakrat Pacersi, ki so na lestvici Vzhoda s Philadelphio prvi zasledovalci tretjega Miamija, vrnili v igro.

Ko sta do konca ostali še dobri dve minuti, je Miami v vodstvo vrnil Jimmy Butler, ki je minuto pozneje ob domačem vodstvu s 111:110 zadel, toda sodniki so mu na veliko razburjenje Erika Spoelstre ob prodoru piskali osebno napako v napadu. Na drugi strani je bil v prodoru uspešen Jeremy Lamb, ki je ob tem zahteval še osebno napako Kendricka Nunna, a so sodniške piščalke ostale neme.

Ostalo je še 30 sekund. Butler je prodrl, toda zgrešil, a se borbeno dokopal do odbite žoge, ki je nato prišla do Nunna. Ta je z levega kota prodrl, a je bil tudi on neuspešen, v skoku pa je bil najvišji Bam Adebayo. Žogo je center Miamija spravil do Dragića, ki je na trojki šel mimo Justina Holidaya, nato pa s "floaterjem" prek Turnerja šest sekund pred koncem popeljal gostitelje v vodstvo (113:112). Na parket je namesto brata prišel Aaron Holiday, ki je prevzel odgovornost. Najprej ga je pokrival Nunn, a ga je nato prevzel Derrick Jones. Holiday je po obratu prišel do meta, vendar je bil nenatančen.

"Ta zadnja dva skoka v napadu, ti dve potezi govorita sami zase. Nikoli ne popuščamo in se ne predajamo," je borbenost košarkarjev s Floride izpostavil slovenski organizator igre. Skok so gostitelji, ki so morali na parketu American Airlines Arene na 15 tekmah premoč priznati le Los Angeles Lakersom, dobili s 56:34.

Dragić je v 29 minutah prispeval 14 točk (4/9 za dve, 2/5 za tri), v statistiko pa je vpisal še tri skoke in šest podaj. Prvi strelec tekme je bil Butler z 20 točkami, po 18 pa sta jih pri Miamiju dodala Adebayo, ki je ujel tudi 15 odbitih žog, in Duncan Robinson, ki je vse dosegel s šestimi trojkami. Aaron Holiday je bil s 17 prvi strelec Indiane.

Tekme 27. decembra:
MIAMI - INDIANA 113:112
Butler 20 (3/11 iz igre, prosti meti 14/15) in 9 skokov, Robinson (6/10 za tri) in Adebayo (15 skokov) po 18, Nunn 17, Dragić 14 (6/14 iz igre, 2/5 za tri), 6 podaj in 3 skoki v 29 minutah, Herro 10, Olynyk 9, Jones Jr. 7; A. Holiday 17, Warren in Lamb po 16, McDermott 14, Turner 13 (3/5 za tri), J. Holiday in Sumner po 11, Sabonis 8, McConnell 6.

BOSTON - CLEVELAND 129:117
Brown 34 (13/20 iz igre, 5/10 za tri), Tatum 30 (5/10 za tri), Kanter 14 in 9 skokov, Walker 13; Love 30 (6/11 za tri), Sexton 21, Porter 16.

ORLANDO - PHILADELPHIA 98:97
Fournier 20, Gordon 19 in 11 skokov, Ross 17, Vučević 16, 12 skokov in 7 podaj; Harris (11 skokov) in Embiid (11 skokov) po 24, Richardson 15, Simmons 13, 9 skokov in 7 podaj.

ATLANTA - MILWAUKEE 86:112
Crabbe 20 (4/7 za tri), Huerter in Young po 12; Middleton 23 (10/19 iz igre), 8 skokov in 7 podaj, B. Lopez 19 (8/14 iz igre), Ilyasova 18 (7/8 iz igre) in 17 skokov, G. Antetokounmpo ni