V izjavi ob primopredaji je Simoniti, zdaj že nekdanji minister za kulturo, dejal, da je novi ministrici skušal predstaviti delo ministrstva v zadnjih dveh letih. Izrazil je upanje, da je z informacijo "vsaj v določeni meri zdaj seznanjena in da ji bo lažje vstopiti v prostore ministrstva in voditi slovensko kulturo v naslednjem mandatu". Novi ministrici je zaželel uspešen mandat.
Primopredajni zapisnik je po njegovih besedah obsežen ter izrazil upanje, da si bo nova ministrica ob pregledu zapisnika "postavila še dodatna vprašanja, na katera bo v svojem mandatu, upam da, uspešno odgovorila".
Asta Vrečko se je za primopredajni zapisnik zahvalila. Kot pravi, sta ob primopredaji s Simonitijem govorila večinoma o odprtih stvareh, o projektih, ki jih je treba nadaljevati. Strinjala sta se, da je zelo pomembno, da nadaljujejo projekte, vezane na ohranjanje kulturne dediščine, ter tiste, vezane na kohezijska sredstva in sredstva za okrevanje ter druge projekte v kulturi.
"V nekaterih stvareh se morda ne strinjamo in bomo delali tudi drugače"
Z nekdanjim ministrom sta se strinjala, da "se v nekaterih stvareh morda ne strinjamo in bomo delali tudi drugače". Bo pa njihovo delo usmerjeno v "nadaljevanje in v postavljanje nove kulturne politike, predvsem strateško usmerjene kulturne politike, ki je bila v zadnjih desetletjih zanemarjena". "Naš načrt in cilj je, da kulturo ponovno postavimo na dnevni red slovenske politike in ji namenimo podporo, ki si jo zasluži," je povedala ministrica.
Ministrica: Ključna sprememba pri zakonu o RTV Slovenija je depolitizacija medija
Na novinarsko vprašanje, kakšna je časovnika sprejemanja novega zakona o RTV Slovenija in kaj konkretno naj bi bile tiste zakonske določbe, ki bi zagotavljale neodvisnost oz. nevmešavanje politike v RTV, je Asta Vrečko odgovorila, da so bile zakonodajne spremembe vložene s podpisi poslancev koalicije. Zdaj bodo te spremembe po urniku obravnavane v DZ-ju. Ključna sprememba je depolitizacija medija, ki predvideva, da v organih RTV Slovenija ne bo več večine predstavnikov političnih strank, ampak bodo večino imeli zaposleni in pa civilna družba.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje