Yogi Ferrell je bil prvi strelec Olimpije z 12 točkami. Za dve je metal 4/7, za tri pa 0/6. Foto: www.alesfevzer.com

Podprvaki iz prejšnje sezone so vodili večino srečanja. Ljubljančani so jim ves čas dihali za ovratnik, toda v drugem polčasu do vodstva niso prišli. Dve minuti pred koncem so zaostajali za točko in imeli napad, ki ga niso izkoristili. Dve trojki zapored je v predzadnji minuti zadel prvi mož dvoboja Anthony Clemmons in odločil srečanje.

Pri Olimpiji je bil najučinkovitejši Yogi Ferrell z 12 točkami. Amar Alibegović jih je prispeval 11, Edo Murić je vknjižil dvojni dvojček z 10 točkami in 11 skoki. Pri Bursasporju je poleg Clemmonsa (21 točk) izstopal Yigitcan Saybir z 19 točkami.

Bolje so tekmo odprli Turki, ki so povedli z 9:2. Olimpija jih je ujela ob koncu prve četrtine (13:13), a je Bursaspor ta del vseeno dobil s 15:13. Olimpija je prvič povedla sredi druge četrtine (25:20), ko je pet točk zapored dosegel Rok Radović.

Zaključek polčasa je spet minil v znamenju gostov, ki so naredili delni izid 13:1. Kazalo je, da bodo odšli na odmor s prednostjo šestih točk, vendar je trojko z zvokom sirene zadel Aaron Harrison. Prav Radović in Harrison sta bila s sedmimi točkami najboljša strelca Olimpije v prvem polčasu.

Bursaspor v končnici znova odnesel zmago iz Stožic

Bursaspor je v tretji četrtini spet povedel za sedem, toda zmaji so hitro naredili delni izid 7:0 in izenačili na 48. Dve trojki je na začetku drugega polčasa zadel Edo Murić, prebudil se je tudi Yogi Ferrell. Tudi v zadnjih deset minut so s prednostjo odšli Turki, ki so v zadnji minuti tretje četrtine povedli za osem, kar je bila tudi najvišja prednost na srečanju.

Varovanci Jurice Golemca so tudi v prvi polovici zadnje četrtine lovili Bursaspor, ki je držal prednost, a mu pobegniti ni uspelo. Z dvema trojkama Marka Jeremića so Ljubljančani ponovno izenačili in poskrbeli za zanimivo končnico. Pri zaostanku 71:72 je imela Olimpija napad za vodstvo, ki ga ni izkoristila. Na drugi strani je trojko dve minuti pred koncem zadel Anthony Clemmons in vajo ponovil v naslednjem napadu za turško vodstvo 78:71.

Turki kot v končnici usodni tudi v 1. krogu Evropskega pokala

SKUPINA A, 1. krog:
CEDEVITA OLIMPIJA – BURSASPOR
73:81 (13:15, 18:19, 21:24, 21:23)
3000; Ferrell 12, Alibegović 11, Murić 10 in 11 skokov, Omić, Harrison in Jeremić po 9, Radović 7, Adams 6; Clemmons 21, Saybir 19, Bitim 16.

Prosti meti: Cedevita Olimpija 11:16, Bursaspor 9:15.

Met za tri točke: Cedevita Olimpija 10:33 (Jeremić 3, Murić 3, Harrison 2, Radović, Alibegović), Bursaspor 13:30 (Clemmons 4, Saybir 3, Dudzinski 2, Needham 2, Bitim, Auguste).

Osebne napake: Cedevita Olimpija 21, Bursaspor 21.

PROMETEJ – LIETKABELIS 82:71