V organizaciji javne agencije SPIRIT Slovenija ter ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, se je v slovenskem poslovnem središču odvil tudi poslovni forum na temo personalizirane medicine.
Zbran je najprej pozdravil Oto Pungartnik, ambasador republike Slovenije v Abu Dhabiju: »ZAE so trg, ki zahteva vztrajnost, napore, konkurenca je velika, a nam se je ni potrebno bati. Imamo izredno močna podjetja s področja medicine, ki bodo danes predstavila inovacije in izzive s katerimi se spopadajo. Verjamem, da se lahko marsikdo nauči kaj od njih.«
Dr. Alenka Rožaj Brvar, MBA, direktorica Slovenskega inovacijskega stičišča, ki predstavlja združevanje in povezovanje institucij, fakultet in podjetij z namenom ustvarjanja novih priložnosti, je opredelila pomen personalizirane medicine: »Izjemnega pomena je povezovanje različnih segmentov znanosti iz različnih disciplin, da lahko ljudem ponudimo zdravstveno oskrbo, ki je pisana njim na kožo. Temu pravimo personalizirana medicina.«
»Do leta 3030 se bo številka obolelih za rakom podvojila. Programska oprema je ključ do prihodnosti zdravljenja raka. V podjetju Cosylab ves čas širimo svojo verigo partnerjev prav z namenom zagotoviti najboljše in najdostopnejše zdravljenje raka,« je nadaljeval Dr. Uroš Mitrovič, direktor marketinga v podjetju Cosylab, ki je spregovoril tudi o zdravljenju raka, o trenutnem stanju in o prihodnosti te zahrbtne bolezni.
Predrag Krstić, direktor podjetja Ascalab je prepričan, da nova tehnologija omogoča razvoj medicine. »V našem podjetju investiramo v čebele, digitalne čebele, ki zbirajo podatke in na ta način vsak pacient dobi tisto, kar je zanj najboljše.«
Po ključnih nagovorih se je odvil panel na temo Slovenije kot primer kako lahko personalizirana medicina vpliva na kakovost življenja. »Tehnologija ni pomembna le z vidika odsotnosti bolezni, temveč tudi z vidika kakovosti življenja. Pri prehodu inovacij v zdravstvu pa je potrebno najprej zagotoviti varnost,« je poudaril Gregor Cuzak iz podjetja HealthyDay.si.