Tečaj klasične masaže vas nauči vseh obstoječih tehnik, ki so anatomsko pravilne in varne, tako da ne morete povzročiti škode.

Masažne prijeme boste prilagodili vsakemu delu telesa posebej, saj se smeri in načini masaže razlikujejo glede na masirani segment. Tečaj klasične masaže poteka tako, da učitelj vse razloži postopoma in večkrat ponovi, da si lažje zapomnite.
Teoretični del tečaja
Poleg praktičnega dela boste predelali tudi pomembno teoretično ozadje masaže. Spoznali boste pozitivne učinke klasične masaže in se naučili prepoznati kontraindikacije, torej situacije, v katerih masaže ne smete izvajati. Pregledali boste zgodovino masaže ter se seznanili z različnimi masažnimi sredstvi in njihovo uporabo. Prav tako se na tečaju obravnava vse bistvene vidike priprave na masažo, vključno s pripravo prostora, masažne mize, maserja ter mikroklime.
Telo imamo samo eno, zato morajo tudi maserji skrbeti za pravilno držo in ergonomsko izvedbo masažnih tehnik. Pomembno je, da se naučite pravilnih gibov in drže, da preprečite preobremenitve in poškodbe, ki se lahko pojavijo pri nepravilnem izvajanju masaže. Zato boste posebno pozornost namenili zdravju maserja in pravilnemu telesnemu položaju med masažo.
Za boljše izvajanje masaže moramo razumeti tudi osnove delovanja telesa. Spoznali boste mišično anatomijo, pri čemer bodo mišice opisali na način, ki bo hkrati strokoven in preprost za razumevanje. Poudarek bo na razlagi mišičnih funkcij, saj je to ključno za učinkovito izvajanje masaže.
Postopek klasične masaže
Na tečaji bodo obravnavali celoten postopek klasične masaže in naučili se boste osnovnih pravil, ki jih je treba upoštevati pri njenem izvajanju. Cilj tečaja je, da boste ob njegovem zaključku znali masirati vse ključne dele telesa: hrbet in vrat, noge spredaj in zadaj, roke, prsni koš, trebuh, dlani, stopala, obraz ter lasišče. Naučili se boste, kako prilagoditi masažne prijeme posameznim delom telesa in jih izvajati varno ter učinkovito.

Vrstni red klasične masaže
Klasična masaža se izvaja po določenem zaporedju, ki omogoča celostno sprostitev telesa. Večina maserjev začne z masažo obraza, nekateri pa raje pričnejo s hrbtom ali drugimi deli telesa. Ključnega pomena je, da se obdelajo vsi segmenti, vključno z obrazom, prsnim košem in vratom spredaj, rokami in dlanmi, trebuhom, nogami spredaj in zadaj, celotnim hrbtom ter stopali. Celotna masaža zagotavlja globoko sprostitev in osvežitev, zato se ob koncu počutite kot prerojeni.
Osnovne tehnike klasične masaže
Maser med masažo uporablja kombinacijo petih osnovnih masažnih tehnik: glajenje, gnetenje, vtiranje, tresenje in udarjanje. Nekateri se odločijo, da hitrejši tehniki tresenja in udarjanja izpustijo, saj njun učinek ni bistven za klasično masažo. Najpogosteje se uporabljata tehniki glajenja in gnetenja, ki zagotavljata sprostitev in izboljšanje elastičnosti mišic.
Glajenje je prva tehnika, ki se izvaja v masaži, saj omogoča uvodni stik z masirano osebo. Razdelimo ga na površinsko in globoko glajenje. Pri površinskem glajenju maser nanese masažno olje in ustvari prijetno sproščujoč občutek.
Gnetenje je ena najpomembnejših tehnik v klasični masaži. Njegov glavni namen je povečanje elastičnosti tkiv, zmanjšanje mišične napetosti in sproščanje mišic.
Vtiranje je močnejša, točkovna tehnika, ki se uporablja predvsem za obdelavo zlepljenih struktur v tkivu, mehčanje brazgotin in spodbujanje prekrvavitve.
Tresenje je hitra in neboleča tehnika, ki služi sprostitvi mišičnega obrambnega krča ter zmanjšanju napetosti v tkivu. Maser s hitrimi, ritmičnimi gibi povzroči vibracije v mišici, kar prispeva k njenemu sproščanju. Udarjanje je tehnika, ki jo maserji pri klasični masaži uporabljajo redkeje. Kljub temu, da se morda sliši groba, je v resnici povsem neboleča.
V Web Centru smo uspešno optimizirali spletne strani različnih podjetij
V podjetju Web Center smo specializirani za optimizacijo spletnih strani, s katero izboljšujemo vidnost podjetij na spletnih iskalnikih. Naša strokovna ekipa je poskrbela za optimizacijo spletnih strani različnih podjetij, kar je pripomoglo k boljši prepoznavnosti in višjim pozicijam v iskalnih rezultatih.

Optimizacija spletnih strani je ključni del digitalnega marketinga, ki podjetjem pomaga izboljšati vidnost na spletnih iskalnikih. Ko ljudje iščejo vaše podjetje ali izdelke povezane z njim, želite, da se vaša spletna stran pojavi na vrhu rezultatov iskanja.
Podjetje Luniks, ki ponuja širok spekter daril, je želelo izboljšati svojo spletno prisotnost za iskalno besedo darilo za fanta. V ekipi Web Center smo izvedli temeljito optimizacijo. Rezultat je bila višja uvrstitev na iskalnikih, večji obisk spletne strani in posledično tudi povečanje prodaje izdelkov.
Za veterinarsko kliniko Zamba smo v podjetju Web Center izvedli optimizacijo spletne strani za ključno besedo displazija kolkov pri psu. S pomočjo optimizacije vsebine, izboljšanja tehničnega SEO ter uporabe lokalnih ključnih besed smo dosegli boljše uvrstitve v iskalnikih.
Podjetje Termoshop, ki se specializira za energetske rešitve, je želelo povečati svojo spletno prisotnost za iskalno besedo toplotna črpalka za ogrevanje.
Podjetje Top Keramika, ki se ukvarja s prodajo keramičnih ploščic, je želelo izboljšati svojo vidnost na spletu za različne ključne besede, povezane z notranjo in zunanjo keramiko.
Za podjetje Prevajalska akademija smo v podjetju Web Center izvedli optimizacijo za ključno besedo prevajalska agencija. S tem smo zagotovili boljšo vidnost v iskalnikih in povečali število potencialnih strank, ki iščejo kakovostne prevajalske storitve.
Če tudi vi želite izboljšati svojo spletno prisotnost in doseči višje pozicije z optimizacijo za iskalnike, smo prava izbira za vas. S strokovnim znanjem in prilagojenimi strategijami, vključno z optimizacijo slik, izdelavo SEO člankov ter prilagoditvijo meta opisov in meta naslovov, vam pomagamo doseči boljšo vidnost in povečati število strank.

Potrebujete pomoč pri SEO optimizaciji? Stopite v stik z nami!
Za brezplačno analizo vašega obstoječega stanja stopite v stik z nami na info@web-center.si ali na 041-201-730.