Na kantah so bila gesla, kot so "Če smo na ulici, še ne pomeni, da smo lačne!", "Site smo zavržene hrane" in "Dvigni glas proti zavrženi hrani!".
Akcija je del pobude Snage Dvigni glas proti zavrženi hrani. Podjetje želi opozoriti na problematičen odnos do živil "v družbi izobilja, udobja in pretirane porabe", so pojasnili na tiskovni konferenci.
"Če ne spoštujemo hrane, ne spoštujemo niti dela kmetov, pekov, delavcev v mlekarnah in vseh drugih, ki hrano pripeljejo do naše mize," je izjavila predstavnica za odnose z javnostjo Nina Sankovič.
"Do zdaj smo v Snagi opozarjali na količine, ki jih zavržemo vsako leto, in na razloge, zakaj zavržemo toliko hrane, zdaj pa je čas, da pogledamo globlje in se vprašamo, ali je naš odnos do hrane kot osnovne dobrine (dovolj) spoštljiv, in če ni, kaj bomo spremenili," je dejal direktor Janko Kramžar. Količino odvrženih živil lahko zmanjšamo le prek spremembe življenjskih navad in vedenja, so prepričani - z več spoštovanja do njih, je dodal.
Profesorica psihologije na ljubljanski filozofski fakulteti Darja Kobal Grum se že dalj časa ukvarja tudi s psihologijo prehrane. "Včasih je hrana pomenila vir za preživetje, danes, v družbi izobilja in udobja, pa imamo do nje površen, mačehovski odnos. Deloma je tako tudi zato, ker se želimo ločiti od predhodnih generacij, ki so živele v pomanjkanju," je povedala.
Za kampanjo je pevec Oto Pestner prispeval kratko bluzovsko pesem:
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje