Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
13.10.2024
Raziskovalci z Geografskega inštituta Antona Melika ZRC SAZU že nekaj časa opazujejo pospešeno izginjanje ledu in tudi nedavne odprave so pokazale, da je ledu vse manj, kar je odraz izrazitih podnebnih sprememb.
27.8.2024
Mednarodna zveza za geološke znanosti (IUGS) je na 37. mednarodnem geološkem kongresu v Busanu objavila seznam Drugih 100 geoloških dediščin IUGS. Nanj se je pod zaporedno številko 126 uvrstila tudi Račiška pečina pri Podgradu v občini Ilirska Bistrica.
18.8.2024
Veljati je začela uredba EU o obnovi narave, ki določa zavezujoče cilje za obnovo degradiranih ekosistemov v povezavi, zlasti tistih z največjim potencialom za zajemanje in shranjevanje ogljika, ter za preprečevanje in zmanjšanje posledic naravnih nesreč.
16.7.2024
Uprava za zaščito in reševanje je s sredo razglasila veliko požarno ogroženost v številnih primorskih občinah. Ogroženost se bo v naslednjih dneh še povečevala. Inšpektorat in policija bosta izvajala poostren nadzor.
17.6.2024
Pod strmimi stenami, ki predstavljajo večji del obale slovenskega morja, se ni varno sončiti, je v Strunjanu ob predstavitvi projekta Erozijski procesi na obalnih flišnih klifih opozoril profesor na Naravoslovnotehniški fakulteti Timotej Verbovšek.
2.2.2024
Ob svetovnem dnevu mokrišč na ministrstvu za naravne vire in prostor poudarjajo pomen mokrišč za blaginjo ljudi. Med drugim predstavljajo zibelko biotske raznovrstnosti, vir pitne vode in so izjemnega pomena za blaženje podnebnih sprememb.
25.1.2024
V izolskem hotelu Delfin ocenjujejo, da je sanacija po razlitju večjih količin kurilnega olja iz njihovega rezervoarja decembra 2022 učinkovita. Tudi na Arsu so navedli, da doslej zaradi preprečevalnih ukrepov, kot kaže, ni bilo okoljske škode.
5.12.2023
Samo vprašanje časa je, kdaj se bo prašičja kuga pojavila tudi v Sloveniji, opozarja lovska zveza. "Na območjih visokega tveganja so že aktivirane posebne skupine za iskanje poginulih divjih prašičev v naravi," je pojasnil Božo Zakrajšek iz LZS-ja.
15.11.2023
Ministrstvo za naravne vire in prostor je izdalo dovoljenje za odstrel dveh volkov na območju Brkinov. Nanaša se na območja, kjer so volkovi letos večkrat povzročili škodo na rejnih živalih.
24.10.2023
Pristojno ministrstvo je ugodilo pritožbi ljubljanske občine na odločbo, s katero je inšpektorica za naravo in vode maja letos začasno ustavila sečnjo dreves na Rožniku, je sporočil župan Zoran Janković.
4.10.2023
Župan občine Gorje Peter Torkar je pozval ministrstvo za naravne vire in prostor k ukrepanju zaradi napadov volkov. "Zaradi vse pogostejših napadov volka se je med prebivalci v vaseh občine Gorje okrepil strah pred napadom zveri," je opozoril.
30.9.2023
Slovenija je čebelarska velesila, je ob 150-letnici organiziranega čebelarstva na Slovenskem poudarila predsednica Nataša Pirc Musar. Poudarila je pomen čebel in opraševalcev za prehransko varnost: "Od njih je odvisna vsaka tretja žlica naše hrane."
24.9.2023
Hidroelektrarne na Dravi, Soči in Savi so lani proizvedle 2356 gigavatnih ur električne energije, kar predstavlja oskrbo 526.000 oziroma 61 odstotkov gospodinjskih odjemalcev, so ob svetovnem dnevu rek sporočili iz HSE-ja.
19.9.2023
V Sloveniji in na Hrvaškem se zaključuje petletni evropski projekt LIFE LYNX, v okviru katerega so doselili k nam in na Hrvaško rise iz Slovaške in Romunije. Sedem milijonov evrov vreden projekt so večinoma financirali z denarjem iz evropske blagajne.
14.9.2023
Člani dveh parlamentarnih odborov so na skupni seji pozvali vlado, naj zoper odgovorno osebo v družbi Slovenski državni gozdovi sproži kazenski in odškodninski postopek zaradi opustitve pregona v primeru večje tatvine lesa iz leta 2018.
14.9.2023
Gozdarska inšpekcija bo septembra in oktobra nadaljevala nadzor obiskovalcev gozdov na najbolj obiskanih območjih po vsej Sloveniji. Na ministrstvu za kmetijstvo opominjajo, da lahko posameznik nabere največ dva kilograma gob za lastno uporabo.
12.9.2023
Rdeča ognjena mravlja velja za eno najbolj invazivnih vrst na svetu in je zdaj tudi v Evropi. Več deset gnezd teh mravelj so našli na Siciliji. Znanstveniki se bojijo, da se bo invazivna vrsta iz Italije hitro razširila v druge države.
7.8.2023
"Gre za največji obseg zemeljskih plazov, ki ga poznamo do zdaj. Tudi iz zgodovinskih virov ne poznamo takšnega obsega, čeprav se je morda kdaj zgodil," je v Odmevih plus glede številnih sproženih zemeljskih plazov povedal geolog Miloš Bavec.
1.8.2023
Izlov nutrij na območju krajinskega parka Ljubljansko barje se kljub napovedim še ne bo začel. Direktor parka Janez Kastelic je pojasnil, da je treba najprej preučiti logistiko, začeli pa bi proti koncu avgusta ali jeseni, najprej na nelovnih površinah.
24.7.2023
Predstavniki 20 društev in organizacij so ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano izročili več kot 24.000 podpisov pod peticijo, s katero izražajo nasprotovanje odlovu nutrij na Ljubljanskem barju.
Neveljaven email naslov