Ogroženi sta tudi dve vrsti kitov, je sporočila organizacija za ohranitev okolja WWF. Dovoljene kvote za lov na Grenlandiji so namreč precej višje, kot jih priporočajo znanstveniki, zato bi morali na Grenlandiji bolje poskrbeti za zaščito teh sesalcev.
Leta 2000 je bilo na Grenlandiji ustreljenih 159 polarnih medvedov, leta 2003 pa že 278. Porast WWF povezuje z globalnim segrevanjem. Zaradi topljenja ledu so živali namreč prisiljene živeti bliže obali, kjer je več lovcev.
V zadnjem času je bilo na Grenlandiji vsako leto ubitih več kot 350 mrožev. Ubite živali se uporabljajo predvsem za hrano in krzno, v uporabi pa so tudi njihove kosti.
Kot je pokazala raziskava, so se zaradi vse večje količine izpušnih plinov lani temperature na Arktiki dvigovale dvakrat hitreje kot drugod po svetu. Takšne otoplitve bi lahko povzročile, da bo se bo ob koncu stoletja led na morju poleti že stopil.
Nekateri znanstveniki se s tem sicer ne strinjajo in pravijo, da so tovrstne napovedi osnovane na podlagi nezanesljivih predvidevanj.
Natančnih dolgoročnih posledic lova na polarne medvede in mrože zaenkrat ni mogoče ugotoviti, saj ni znano, koliko sesalcev živi na tem območju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje