Trend je posebej zanimiv v kontekstu aktualnih protestov. Podpora kandidatoma je med tistimi, ki proteste v celoti podpirajo, izenačena. Ker je delež tistih, ki proteste v celoti podpirajo, med vsemi anketiranimi 43-odstoten, bi to lahko predstavljajo dovolj velik bazen za rekrutacijo volivcev v zadnjem hipu, sporoča Valicon.
Razmerje med Pahorjem in Türkom je zdaj bližje 60:40 kot pa 70:30, kot se je v zadnjih dneh omenjalo. Valicon izpostavlja, da je prelivanje glasov nesorazmerno in v korist Türku. Iz tega Valicon sklepa, da je preobrat malo verjeten, a ni povsem izključen.
Število tistih, ki so v zadnjih dneh spremenili odločitev v smeri Pahor-Türk, je štirikrat večje kot število ljudi, ki so prešli s Türka na Pahorja. Kot sporoča Valicon, bi bil preobrat le še vprašanje časa, če bi se prelivanje s takšnim trendom nadaljevalo, čeprav, kot dodajajo, se takšno prelivanje ne more nadaljevati v nedogled.
Valicon na podlagi podatkov ugotavlja, da smo priča polarizaciji na strankarski osnovi. Türka namreč od večjih strank podpirajo le volivci PS-ja, Pahorja pa v večini volivci preostalih strank. Valicon sporoča, da je Pahorjev glavni adut ravno ta polarizacija in odsotnost neopredeljenih.
Pahor je še vedno v zanesljivi prednosti, a njegova zmaga bo verjetno manj suverena, kot je kazalo še pred nekaj dnevi, poudarjajo v Valiconu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje