
Da se bodo referenduma zagotovo udeležili, je v anketi odgovorilo 35,2 odstotka vprašanih, še 18 odstotkov pa se jih bo udeležilo verjetno. Mogoče se jih bo udeležilo 10,3 odstotka. Medtem se jih referenduma zagotovo ne bo udeležilo 16,7 odstotka vprašanih, še 12,6 odstotka pa verjetno ne. Drugi še ne vedo ali niso želeli odgovoriti.
Če izločijo tiste, ki se referenduma zagotovo ne bodo udeležili, pa bi drugi, če bi bil referendum to nedeljo, svoje glasove razdelili takole: 26,2 odstotka bi jih bilo za, 49,3 odstotka pa proti uveljavitvi zakona. Petina jih še ne ve, kako bi glasovala, 4,5 odstotka pa jih ni želelo odgovoriti.
Za zavrnitev zakona mora sicer proti zakonu na referendumu glasovati 20 odstotkov vseh volilnih upravičencev, pri čemer jih mora biti hkrati več kot tistih, ki bodo glasovali za. Po navedbah televizije pa naj bi bil zavrnitveni kvorum, ki trenutno znaša nekaj manj kot 340.000 glasov, dosegljiv.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje