Vlada je za svoje delo redni mesečni anketi Dela dobila srednjo oceno 2,55, kar je slabše kot prejšnji mesec, ko je znašala 2,87, a tudi bistveno bolje kot pred dvema mesecema, ko je bila 1,99. Marca so se anketiranci zadnjič izrekali o vladi Janeza Janše, aprila in maja pa o vladi Alenke Bratušek.
Povečanje števila neopredeljenih volivcev
Če bi bile kmalu volitve, bi anketiranci največ glasov, 15,9 odstotka, dali stranki SD, sledi SDS z 12 odstotki in PS z 8,6 odstotka. Razlike v primerjavi s prejšnjim mesecem niso velike, dolgoročnejša gibanja pa kažejo, da SD in PS po padcu konec lanskega leta ostajata na isti ravni.
Podpora SDS-u, ki mu je do letošnjega marca počasi padala, zdaj spet raste. SLS ohranja položaj (5,8 odstotka), NSi (3,7 odstotka), DeSUS (tri odstotke) in DL (2,7 odstotka), pa se gibljejo po robu parlamentarnega praga.
Znova se je povečal delež neopredeljenih. Takih, ki so na vprašanje, katero stranko bi volili, odgovorili "nobene", "ne vem", ali "ne bi se udeležil volitev", je skupaj 46,3 odstotka. Prejšnj mesec je bilo takih 42 odstotkov.
Z lestvice izpadla Janša in Janković
Skoraj vsi politiki na lestvici so v tokratnem merjenju dobili slabšo oceno kot prejšnjič. Izjemi sta le Matjaž Hanžek in Matej Tonin. Še vedno sta najbolj priljubljena predsednik države Borut Pahor in evropski komisar Janez Potočnik.
Tonin in Hanžek sta tako v primerjavi s prejšnjim mesecem najbolj zvišala svojo oceno. Največjega znižanja ocene je bila deležna predsednica vlade Alenka Bratušek, ki je bila prejšnjič na četrtem mestu, tokrat pa je na desetem. Z lestvice priljubljenosti sta tokrat izpadla dva najslabše uvrščena - Janez Janša in Zoran Janković.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje