ARSO se sprašuje tudi, kako je mogoče, da se je komisija spustila v ocenjevanje postopka, ki še ni pravnomočno zaključen. Foto: RTV SLO
ARSO se sprašuje tudi, kako je mogoče, da se je komisija spustila v ocenjevanje postopka, ki še ni pravnomočno zaključen. Foto: RTV SLO

V Agenciji za okolje menijo, da komisija ni iskala koruptnosti uradnikov tako, kot to določa zakon o preprečevanju korupcije, ampak je svoje mnenje skušala argumentirati na oceni pravilnosti postopka izdaje okoljevarstvenega soglasja, za kar sploh ni pristojna.

Generalni direktor ARSO-ja Silvo Žlebir je zapisal, da so navedbe komisije glede koruptnosti neosnovane, brez stvarnih argumentov, nestrokovne, neutemeljene, zavajajoče in plod subjektivnih pristopov.

Žlebir: Uradna oseba nima pravice ugotavljati kolizije med potrebami in varstvom narave
Dodal je, da se je pri izdaji okoljevarstvenega soglasja za gradnjo vetrne elektrarne ugotavljala upravičenost zahtevka stranke za poseg v prostor z vidika vplivov na okolje. Uradna oseba pa po zakonu nima pravice ugotavljati kolizije med energetskimi potrebami in varstvom narave, kar komisija očita uradnim osebam kot opustitev dolžnega ravnanja.

Žlebir je še zapisal, da naloga uradnih oseb ni poiskati rešitve, ki so s stališča energetskih potreb ekonomične. To je po njegovem mnenju naloga zakonodajalca oziroma izdajatelja predpisov.