Bossman si, kot kaže, ne želi stika s svojimi podrejenimi. Foto: MMC RTV SLO
Bossman si, kot kaže, ne želi stika s svojimi podrejenimi. Foto: MMC RTV SLO
Občinski uslužbenci lahko z Bossmanom komunicirajo le prek svetovalca

V okrožnici je zapisal, da sodelavce zaradi boljše organizacije in preglednosti dela obvešča, da bo delo od zdaj koordinirano izključno prek njegovega svetovalca Ljubice Mihajloviča, razen pri projektih, ki jih vodita podžupana, a tudi o teh so mu dolžni poročati predstojniki uradov. Mihajlovič je namreč pristojen za organizacijo in disciplino občinske uprave, je za TV Slovenija poročala Eugenija Carl. Bossman je svojo odločitev pojasnil s tem, da želi, da bi se na občini upoštevala pravila, češ da red in disciplina morata biti.

Županov ukrep je posledica tega, da je ena izmed uslužbenk ugotovila, da je občina nekemu zunanjemu izvajalcu del nameravala še enkrat plačati že opravljeno in plačano delo. A o tem je obvestila podžupana, ne svojega predstojnika. Pravnik Andraž Teršek je dejanje komentiral z besedami, da je takšna odločitev politično in pravno nevzdržna in kaže na resno politično aroganco, kar za javne uslužbence ni dobro.

Iz volilnega štaba v županov kabinet
Zdaj bo za red in disciplino občinskih uradnikov skrbel človek, ki je na položaj svetovalca župana z direktorskimi pooblastili prišel naravnost iz županovega volilnega štaba. Zakaj na razpisu ni bil izbran nihče izmed preostalih kandidatov - vsi so ustrezali pogojem -, na občini niso nikoli pojasnili. Po neuradnih podatkih naj bi v poročilu navedli razloge: preozka usmerjenost, kandidati so zaposleni na občini in podobno.

V nekaj dneh je svetovalcu župana uspelo iz 41. preskočiti v 45. plačni razred, prav tako pa tudi vodji kabineta, vodji protokola in službe za odnose z javnostjo ter svetovalcu za posebne projekte, ki imajo vsi srednješolsko izobrazbo.

Občinski uslužbenci lahko z Bossmanom komunicirajo le prek svetovalca