V azilnem domu v Ljubljani so tako predstavniki ministrstva za notranje zadeve, ministrstva za pravosodje in več nevladnih organizacij podpisali dokument, v katerem so opisani postopki za preprečitev spolnega nasilja. Kot so sporočili z MNZ-ja, so se "zavedajoč se razširjenosti spolnega nasilja ter njegovega uničujočega učinka na ženske in otroke, pa tudi družine in skupnosti, dogovorili za ukrepanje v takih primerih."
Slovenska filantropija je ob tej priložnosti pripravila več dogodkov po vsej državi. Namenjeni so bili predvsem ozaveščanju javnosti o begunski tematiki in težavam, s katerimi se begunci spoprijemajo.
Osrednji dogodek je bil na Prešernovem trgu v Ljubljani, kjer sta zbrane nagovorila tudi župan Zoran Janković in Bojan Trnovšek z ministrstva za notranje zadeve. V Knjižnici Otona Župančiča pa je potekala okrogla miza z naslovom "Zdravje - na begu?", kjer je bilo govora o zdravstvenem varstvu beguncev in prosilcev za politično zatočišče.
V Svetovnem slovenskem kongresu v Ljubljani je Inštitut za afriške študije pripravil mednarodno konferenco "Je migracija grožnja ali priložnost?", kjer so glavne teme migracije, njihovi vzroki in izzivi, človekove pravice in evropska mmigracijska politika.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje