Vodstvo RTV Slovenija je v odgovoru na dopis ministrstva za kulturo, ki vsebuje predlog o sodelovanju predstavnika ustanovitelja pri sporazumnem reševanju stavkovnega spora glede zahtev novinarjev in drugih medijskih delavcev, odgovorilo, da v pravico ustanovitelja oziroma vlade kot predstavnika ustanovitelja do imenovanja svojih predstavnikov v skladu z veljavnim zakonom o stavki ne želi poseči.
Generalni direktor RTV-ja Andrej Grah Whatmough je sicer v sporočilu za javnost opozoril na to, da so kar trije predstavniki ustanovitelja zaposleni na ministrstvu za kulturo, ki je javno večkrat podprlo stavko Koordinacije novinarskih sindikatov, sicer enega od treh reprezentativnih sindikatov RTV-ja. Tako po njegovem mnenju vsaj na videz obstaja nasprotje interesov, saj jih je vlada imenovala kot predstavnike t. i. "družbenopolitične skupnosti", dejansko pa ima do vprašanja stavke njihov delodajalec že oblikovano in tudi javno izraženo stališče, so navedli. V primeru prisotnosti predstavnikov družbenopolitične skupnosti bo treba spremeniti poslovnik pogajanj, kar naj bi po predlogu vodstva RTV-ja obravnavali na prvih pogajanjih.
Ob tem je generalni direktor RTV Slovenija poudaril, da ima ustanovitelj skladno z veljavnim zakonom o RTV-ju že svoje predstavnike v organih javnega zavoda, in sicer v programskem in nadzornem svetu. Ti tudi niso v nobenem konfliktu z morebitnim delodajalcem, saj veljajo za člane obeh svetov RTV-ja strogi pogoji za imenovanje, povezani tudi z vprašanjem združljivosti in lojalnosti predvsem RTV-ju kot javnemu mediju in javnosti, navaja. Kot še navaja sporočilo, je Grah Whatmough pozval tudi oba preostala reprezentativna sindikata RTV-ja, da se v pogajanja za sporazumno reševanje nastalega spora vključijo tudi njihovi predstavniki.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje