Po njegovih besedah bomo tako lahko našo družbo naredili odprto in vključujočo, so sporočili iz kabineta predsednika vlade. Premier Robert Golob je v odzivu na nasilje zapisal tudi, da se je sicer Slovenija z sprejetjem družinskega zakonika uvrstila "ob bok držav, ki imajo zagotovljen visok standard varovanja pravic istospolnih parov".
Inštitut 8. marec objavil poročila o nasilju
Inštitut 8. marec je v soboto na svetovnem spletu objavil, da je po paradi majhna skupina ljudi izvajala nasilje. "Po mestu gorijo mavrične zastave. Dobivamo sporočila o napadih na LGBT-osebe," so zapisali. V Pritličju pa so v soboto objavili posnetek osebe, ki je razbila okno, na katerem je visela mavrična zastava.
Predstavnica društva Parada ponosa Katja Sešek je za Radio Slovenija dejala, da tako velike sovražnosti ni bilo že leta. Po paradi pa je udeležencem svetovala, naj se držijo v skupinah in naj odstranijo vse mavrične stvari, ko zapustijo paradni prostor.
Varuh človekovih pravic Peter Svetina je ob ponedeljkovi predaji letnega poročila v DZ-ju dejal, da ostro obsoja vsakršno obliko nasilja, ki ga je treba tudi sankcionirati. "Spodbujanje sovraštva ali pa izražanje sovraštva je popolnoma nesprejemljivo in ne zgolj v neskladju s pravicami vsakega, ampak v neskladju s civilizacijskimi pridobitvami in človečnostjo nasploh," je prepričan.
Tudi predsednica DZ-ja Urška Klakočar Zupančič je obsodila vsakršno nasilje nad komer koli, ki izraža svobodno voljo. Sama se zavzema za človekove pravice in ena od pravic je tudi svobodno odločanje o svoji spolni usmerjenosti, je dejala. "Nihče ne bi smel biti tarča nikakršnih napadov, nikakršnega posmeha, nikakršnega zbadanja, nikakršnih groženj samo zato, ker je pač njegova usmerjenost takšna, kakršna je," je opozorila.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje