Dejal je, da če pravosodni minister Aleš Zalar presodi, da je Barbara Brezigar kršila zakon in ustavo in da je to razlog za razrešitev, potem vlada ne more mimo tega, da ne bi ukrepala. Sestanek podpira zato, da bi na soočenju prišli do dejstev, na podlagi katerih se bo pravosodni minister odločil, ali bo podal predlog za razrešitev Brezigarjeve, vpogled v dejstva pa bo dobil tudi premier Borut Pahor.
Meni, da po tem, ko sta bili vzajemno izmenjani mnenji o nezakonitem in protiustavnem ravnanju, ne more biti neke navidezne sprave. "Nekdo ni govoril resnice in to je treba sanckionirati." Vlada tako nima izbire, če želi zagotoviti neodvisno in profesionalno delovanje tožilstva, v katerem bo vsak izmed tožilcev imel avtonomijo za vodenje postopkov, je še dejal predsednik Zaresa.
Pri tem je Gregor Golobič dejal, da je SDS-u neodvisno delovanje tožilstva zadnja skrb. SDS po njegovih besedah generalne državne tožilke ne razume kot garanta pravne države, neodvisnosti in profesionalnosti tožilstva, ampak kot nekoga, ki ga mora varovati zaradi svojih strankarskih interesov. Po Golobičevih besedah je to razvidno tudi iz nastopov, ki kažejo na "zaskrbljenost nad tem, da bi tožilstvo morda v večji meri zagotovilo ažurnost postopkov in profesionalnosti". O Janševi izjavi, da utegne razrešitev Brezigarjeve izzvati proteste pred parlamentom, je Golobič dejal, da je Janša take proteste v preteklosti že organiziral in da pri tem ni šlo za nič spontanega.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje